Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

o.Andrzej Lemiesz Honorowy Obywatel Miasta (19.05.2008)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
18 maja br. o.Andrzej Lemiesz superior OO.Jezuitów otrzymał z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, nadany uchwałą Rady Miasta 28 kwietnia br.
18 maja br. o.Andrzej Lemiesz superior OO.Jezuitów otrzymał z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Wręczenie honorowego tytułu było częścią obchodów pożegnania o.Andrzeja Lemiesza z naszym miastem. Superior po 9 latach spędzonych w Piotrkowie odchodzi do Bydgoszczy.

Lemiesz.JPG

Ojciec Andrzej Lemiesz od 6 lat jest Superiorem Ojców Jezuitów. Przebywa w Piotrkowie Trybunalskim od 1999 roku. Jest organizatorem licznych uroczystości religijnych, przyczynił się do koronacji Obrazu Matki Bożej Trybunalskiej przez Benedykta  XVI w Warszawie. Dzięki jego działaniom dokonano odnowienia zabytkowej ambony i ołtarza głównego w  barokowym jezuickim kościele. Pomaga osobom uzależnionym od alkoholu dla których organizuje duszpasterstwa. Przy wsparciu superiora w kościele działają zespoły muzyczne,, Nazaret?, ,,Gloria de Dios? i ?Magis?.
← powrót