Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Ostatni letni festyn MOK-u (12.09.2007)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
zakończyła się letnia akcja "Wyciągamy dzieci z bramy". 15 września o godzinie 16.00 MOK zaprasza wszystkie dzieci, ich rodziców i dziadków, na Wielki Festyn 5 edycji akcji ?Wyciągamy dzieci z bramy?.

Zakończyła się tegoroczna letnia akcja ?Wyciągamy dzieci z bramy?. Miejski Ośrodek Kultury już po raz piąty zaprosił wszystkie dzieci w wieku szkolnym, spędzające wakacje w mieście, do wspólnej zabawy. Było to możliwe dzięki działającym aż w pięciu miejscach naszego miasta świetlicom artystycznym /?Bajka? w ZSP Nr 3, ?Przygoda? w Gimnazjum Nr 3, ?Puchatek? w SP. Nr 13, ?Uśmiech w SP. Nr 12 oraz w MOK-u/. Pod czujnym i fachowym okiem prowadzone były otwarte zajęcia artystyczne / zabawa w teatr, nauka tańca, nauka gry na gitarze, działania plastyczne/ oraz zajęcia sportowe i rekreacyjne.  Nabyte umiejętności dzieci mogły zaprezentować podczas trzech konkursów zorganizowanych dla nich w czasie wakacji, tj. konkursu tanecznego ( w ZSP Nr 3 ), teatralnego ( w SP. Nr 12 ) oraz plastycznego  (w Rynku Starego Miasta).

Dla urozmaicenia  i uatrakcyjnienia zajęć, w każdy wtorek w kinie MOK, wyświetlane były filmy dla dzieci i młodzieży. Na bezpłatne projekcje zapraszane były wszystkie dzieci z miasta, a nie tylko te uczęszczające na  zajęcia. Podobnie  było ze środowym Wakacyjnym Teatrzykiem Podwórkowym, który swoją ?siedzibę? miał na dziedzińcu ośrodka, gdzie znajduje się letnia scena. Młodzi widzowie obejrzeli 9 przedstawień teatralnych. Zarówno projekcje filmowe, jak i przedstawienia cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Czwartek to były spotkania z dziećmi na festynach, które MOK organizował w  różnych częściach miasta wspólnie z poszczególnymi radami osiedli. Podczas trzygodzinnych festynów dzieciaki brały udział w licznych grach, zabawach i konkursach.

MOK tez udostępniał dzieciom dwa urządzenia pneumatyczne: zamek i zjeżdżalnię, robiąc im  ogromną frajdę. Do wspólnej zabawy włączył się, podobnie jak w roku ubiegłym, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, który odwiedzał piotrkowskie osiedla ze swoim Miasteczkiem Ruchu Drogowego.

Zakończenie tygodnia było również pełne wrażeń. Piątek to dzień atrakcyjnych

i poznawczych wycieczek o charakterze edukacyjnym. Dzieciaki odwiedziły m.in. Arboretrum w Rogowie, ogród zoologiczny w Łodzi, Przedborski Park Krajobrazowy czy Park Jurajsko-Botaniczny w Kołacinku.

Tradycją stały się już festyny podsumowujące letnią akcję, które mają miejsce zawsze we wrześniu i odbywają się Amfiteatrze Miejskim. Podobnie jest i w tym roku ? 15 września o godzinie 16.00 MOK zaprasza wszystkie dzieci, ale również ich rodziców i dziadków, na  Wielki Festyn 5 edycji akcji ?Wyciągamy dzieci z bramy?.

W programie: ?Powtórka z wakacji? - zabawa prowadzona przez naszego frontmana ? Tomka Balcerka, koncert Majki Jeżowskiej z zespołem, występ artystów Teatru ?Buffo? oraz na zakończenie ? koncert piotrkowskiego zespołu romskiego ?Jamaro Drom?.

Do zobaczenia w 15 września w amfiteatrze!

← powrót