Jak co roku, na początku stycznia ukazał się ranking miesięcznika „Perspektywy”, w którym sklasyfikowano szkoły ponadgimnazjalne z całej Polski. W tegorocznym zestawieniu awans o kilkanaście pozycji zanotowały dwa piotrkowskie licea.
„Pastuszkowie hej!” – to tytuł koncertu kolęd i pastorałek, który w niedzielę (17.01) odbędzie się w Kościele Akademickim Panien Dominikanek. Tym razem utwory bożonarodzeniowe zaprezentuje zespół „Grabiczanie”.
Dzisiejsza edukacja to nie tylko siedzenie w ławkach i przepisywanie z tablicy regułek i tabelek. Dziś nauka, od najmłodszych lat, ma wiele interaktywnych form, które pozwalają do edukacji wykorzystywać zabawę.
Z takiej formy nauki skorzystali ostatnio pedagodzy Szkoły Podstawowej nr 13, którzy przy okazji trwającego karnawału zorganizowali bal.
13-01-2016

"Czar kolei" w ODA

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Czar kolei". Prace będzie można oglądać od piątku (15.01) galerii przy ul. Sieradzkiej 8.
Wyplatanie koszyków z wikliny papierowej to propozycja warsztatów rękodzielniczych, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Sztuki poświęcone granicom w sztuce. Gościem będzie Krzysztof Jurecki, historyk i krytyk sztuki.
Laureat Nagrody KLIO, zwanej „Noblem dla historyków”, piotrkowianin Marcin Łukasz Majewski będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Jerozolimska 29).
Galeria „u Panien” zaprasza na kolejną malarską wystawę. Tym razem obejrzeć będzie można obrazy wykonane przez piotrkowskiego artystę Juliusza Marwega.
W wypełnionym po brzegi kościele pw. św. Jacka i św. Doroty odbył się wczoraj (6.01) szósty Wieczór Jedności, który w tym roku nosił nazwę „Kolędy Jedności”.
Muzyczna niespodzianka czeka na piotrkowian w uroczystość Objawienia Pańskiego. Jutro (6.01) w kościele św. Jacka i św. Doroty (ul. Wojska Polskiego 35) odbędzie się 6. Wieczór Jedności, który w tym roku nosi nazwę „Kolędy Jedności”.