Dzisiaj: Niedziela 18 sierpnia 2019

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” zawitała dziś (27.11) do Szkoły Podstawowej nr 3. Pierwszoklasiści wysłuchali bajki „Opowieść wigilijna”.
16 medali wywalczyli piotrkowianie podczas XXII Otwartych Mistrzostw Polski Freestyle, które w miniony weekend odbyły się w Twardogórze.
W tym roku 45-lecie swojego istnienia obchodzi Przedszkole Samorządowe nr 24 im. Misia Uszatka. Z tej okazji w miniony piątek w Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowano uroczystości rocznicowe.
20-11-2015

O portrecie w OEA

Wczoraj (19.11) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK gościł Tomasz Lenarczyk, członek Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery. W trakcie spotkania rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Portret”.
Trzecie miejsce wywalczyła piotrkowska grupa teatralna „Boczny Tor” podczas XXI Amatorskich Artystycznych Spotkaniań Seniorów „Biesiada pod Złotym Liściem”, które odbyły się w Łasku.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w miniony piątek (13.11) odbył się pierwszy etap konkursu kulinarnego „Potrawa Wigilijna i Bożonarodzeniowa”. Gościem specjalnym był piotrkowianin Damian Marchlewicz, zwycięzca czwartej edycji Hell’s Kitchen.
„Narkotykom mówię nie – bo kocham życie” to tytuł szkolenia, które dla młodzieży zorganizował 
V Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru” za nami. W trakcie trzydniowej imprezy na deskach MOK zaprezentowało się dziesięć teatrów.
09-11-2015

340 lat Chrobrego

I Liceum Ogólnokształcące świętuje w tym roku 340-lat swojego istnienia. Dziś (9.11) zorganizowano uroczystości rocznicowe.
W siedzibie Centrum Informacji Turystycznej (ul. Zamurowa 11) dostępne są nowe pamiątki z Piotrkowa Trybunalskiego. W ofercie znajdziemy m.in. nowe wzory magnesów na lodówkę, obrazki, szkice oraz książki.