„W jednym stali domku” – spektakl teatralny wyprodukowany przez Miejski Ośrodek Kultury znalazł się w finale konkursu Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych organizowanego przez Telewizję Polską.
03-03-2016

Pisanki ze sznurka

Powoli zbliża się Wielkanoc. Nieodzownym elementem tych świąt są tradycyjne pisanki. Dziś (3.03) w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można się dowiedzieć, jak zrobić innowacyjne pisanki ze…sznurka.
Rozpoczął się kolejny miesiąc, a co za tym idzie gotowy jest już marcowy "Informator Kulturalny". Znajdują się w nim informacje na temat imprez organizowanych w naszym mieście w ciągu najbliższy dni.
Szkoła Podstawowa nr 13 zaprasza wszystkich rodziców przyszłych pierwszoklasistów wraz ze swoimi pociechami na dzień otwarty, który w placówce zaplanowano na najbliższą sobotę (5.03).
01-03-2016

O krioterapii w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą, twórcą publikacji „Krioterapia. To warto wiedzieć”.
W piątek (26.02) w naszym mieście skończyły się ferie zimowe. Już tradycyjnie w ostatni dzień wypoczynku na podsumowaniu minionych dwóch tygodni spotkali się podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza zaprasza rodziców wraz z przedszkolakami na "Dzień otwarty". Najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć szkołę, poczuć jej atmosferę i poznać nauczycieli.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego zostali zaproszeni do udziału w Lekcji Historii w Pałacu Prezydenckim. Spotkanie organizowane jest z okazji, przypadającego 1 marca, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Krzysztof Miklas, jeden z najbardziej znanych komentatorów sportowych będzie w tym tygodniu gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie autorskie odbędzie się w najbliższy czwartek (25.02) w głównej siedzibie książnicy.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 od 1 września uruchamia kształcenie w zawodzie mechanika motocyklowego. Absolwenci tego kierunku będą biegle znali zarówno przepisy prawa drogowego, jak i wszystkie tajniki obsługi, konserwacji i przeglądów motocykli.