Koncert, msza święta, złożenie kwiatów oraz Bieg Tropem Wilczym – tak Piotrków Trybunalski uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości odbędą się 3 marca. 
Aż 73 bramki zobaczyli kibicie, którzy wtorkowe popołudnie spędzili w towarzystwie najlepszych szczypiornistek w kraju. Sparingowy mecz reprezentacji Polski z drużyną Piotrcovii zakończył się wynikiem 44:30.
Po raz piąty w VIII kadencji samorządu obradowali piotrkowscy radni. Sesja odbyła się w środowe (27.02) przedpołudnie.
Trwa urządzanie piotrkowskiej mediateki. W nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiekcie oprócz książnicy znajdzie się m.in. centrum nauki i techniki, sala kinowo-konferencyjna oraz kawiarnia.
W środę (27.02) odbędzie się piąta sesja ósmej kadencji. Transmisja on-line rozpocznie się o godzinie 9.00.
Już po raz piąty podczas VIII kadencji samorządu będą obradować piotrkowscy rajcy. Sesja Rady Miasta odbędzie się w środę (27.02) o godz. 9:00.
W okolicy Starego Miasta powstanie nowy parking. Trzy firmy wystartowały w przetargu na wykonanie inwestycji przy al. Kopernika.
Po przerwie spowodowanej feriami wracają wybory do Rad Osiedli. W tym tygodniu swoich przedstawicieli do jednostek pomocniczych gminy wybiorą osiedla „Piastowskie”, „Centrum” oraz „Szczekanica”.
Od pielęgnacji drzewostanu rozpoczęła się modernizacja placu Niepodległości. Do jesieni skwer przejdzie ogromną metamorfozę.
Dziewięć stacji stałych, jedna sezonowa oraz 80 rowerów do dyspozycji – tak przez najbliższe cztery lata będzie wyglądał Piotrkowski Rower Miejski.