Środowiskowa Świetlica Socjoterapeutyczna "Bartek" świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia działalności. Oficjalne obchody rocznicowe odbyły się w piątek (25.10) w placówce przy ul. Norwida.
Siłownia plenerowa z placem zabaw powstanie przy Szkole Podstawowej nr 2. W piotrkowskim magistracie wyłoniono wykonawcę inwestycji.
... to Program Edukacji Ekologicznej obejmujący warsztaty rodzinne, spotkania edukacyjne i konkursy dla dzieci realizowany przez Radę Osiedla "Szczekanica". Pierwsze wydarzenie w najbliższą niedzielę. 
Kompleks sportowy przy ZSP nr 5 wzbogaci się o kolejne elementy. Po strefie street workout oraz wielofunkcyjnym boisku przyszedł czas na urządzenie dla osób niepełnosprawnych, wykonanie gry podwórkowej oraz przebudowę ogrodzenia.
„Przypomnieć o zapomnianych” - to hasło harcerskiej akcji mającej na celu zadbanie o nagrobki poległych żołnierzy.
Rozpoczęła się rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego IKEA znajdującego się pod Piotrkowem Trybunalskim. Po zakończeniu inwestycji powiększy się część magazynowa oraz usprawni wysyłka towaru.
Dom Pomocy Społecznej, ZSP nr 1 i zaplecze stadionu miejskiego będą podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wyłoniono wykonawcę budowy ciepłociągu w ul. Żwirki.
Do grona pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 dołączyli nowi pierwszoklasiści. Uroczyste ślubowanie odbyło się we wtorkowe (22.10) popołudnie.
 
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed gęstą mgłą, która dziś (22.10) w nocy będzie występowała nad Piotrkowem Trybunalskim.
22-10-2019

Waga pomocna ITD

Ponad 78 ton (na dozwolone 40) ważył zespół pojazdów przewożący kruszarkę do betonu, zatrzymany w poniedziałkowy poranek przez Inspekcję Transportu Drogowego na ulicy Sulejowskiej.