Chcesz sprawdzić tożsamość innej osoby lub potwierdzić swoją? Możesz to zrobić za pomocą darmowej aplikacji mObywatel, którą można pobrać na smartfon.
Do 9 stycznia trwają konsultacje w sprawie lokalizacji stacji roweru miejskiego w kolejnym sezonie.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzenia do piotrkowian skierował prezydent Krzysztof Chojniak. Zapraszamy do obejrzenia życzeń.
Małgorzata Lachowicz-Skrzyńska, Kierownik piotrowskiego Urzędu Stanu Cywilnego została wyróżniona konkursie organizowanym przez czasopismo „Metryka”.
Urząd Miasta wydał piętnasty numer gazety „Nasz Piotrków”. Tradycyjnie w roczniku znajduje się podsumowanie mijającego roku.
Zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą od 1 stycznia 2019 roku prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształca się w prawo własności.
Kończy się modernizacja miejskiej kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 48. Spod rusztowań wyłonił się już front poddawanego renowacji budynku.
Urząd Miasta w wigilię i sylwestra będzie pracował bez zmian. W nieco innych godzinach niż zwykle klientów będzie przyjmować jedynie Biuro Obsługi Mieszkańców.
W okresie świąt Bożego Narodzenie tradycyjnie zmienia rozkład jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
Przed świętami Bożego Narodzenia zwiększa się ruch w okolicach piotrkowskich nekropoli, dlatego Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wprowadzą tymczasową organizację ruchu od 21 do 27 grudnia.