Każda osoba, której nie stać na poniesienie kosztów odpłatnej pomocy prawnej może skorzystać z darmowych porad, które udzielane są w Piotrkowie Trybunalskim.
Miejska Biblioteka Publiczna przeprowadza się do nowoczesnego obiektu mediateki przy pl. Pofranciszkańskim. Obiekt otwarty zostanie 14 czerwca.
1218 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych rozpoczyna dziś (6.05) w naszym mieście egzaminy maturalne. Wszystkim zdającym życzymy powodzenia.
Już w najbliższą niedzielę (12.05) piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zaprasza na VI Historyczny Piknik Rodzinny.
228 lat temu uchwalono Konstytucję 3 Maja. Zapraszamy do obejrzenia relacji z piotrkowskich obchodów rocznicowych.
Piotrkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zajęło 5 miejsce w ogólnopolskim rankingu najlepszych Towarzystw Budownictwa Społecznego za rok 2019.
W związku z przebudową autostrady A1 w poniedziałek (6.05) zamknięte zostaną dwa obiekty drogowe – wiadukt na Wojska Polskiego i tunel w ciągu ulicy Twardosławickiej w Piotrkowie Trybunalskim.
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Narodowej, a dzień później świętujemy 228. rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja. To świetna okazja do manifestacji patriotyzmu i wywieszenia biało-czerwonej flagi narodowej.
W ekspresowym tempie przebiega budowa kolejnego parkingu w naszym mieście. Nowe miejsca postojowe powstają w rejonie ulic Krakowskie Przedmieście i Kopernika.
1 maja mija 15 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Piotrków wykorzystał szansę jaką dała wspólnota. Zobaczymy, jak zmieniło się miasto na przestrzeni tych lat.