Zapraszamy na niezwykły wykład w piotrkowskiej mediatece. „Moc książek” to połączenie literatury z fizyką i techniką, a wszystko w przystępnej, zabawnej formie. Już w najbliższą środę (26.06) o godz. 17:30.
W weekend w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 odbyła się  impreza „Polska na makiecie” – prezentacja kolejowych modeli połączona z kiermaszem dla kolekcjonerów.
24-06-2019

50 lat razem

Cztery piotrkowskie pary świętowały w sobotę (22.06) jubileusze małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Tłumy piotrkowian bawiły się na tegorocznych Imieninach Piotrków. W niedzielę zaśpiewali: O.S.T.R., Natalia Nykiel oraz LemON.
Mateusz Ziółko oraz Happysad zagrali podczas drugiego dnia Imienin Piotrków 2019. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z sobotniej zabawy oraz na niedzielne koncerty.
Ponad 800 zawodników wzięło udział w V Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur. W tak sportowy sposób rozpoczęliśmy Imieniny Piotrków 2019.
Najlepsi uczniowie i absolwenci piotrkowskich szkół otrzymali w piątek (21.06) wyróżnienia i nagrody za całoroczną pracę i wysokie oceny na świadectwach. Uroczystość odbyła się w Mediatece 800-lecia.
Miejsce spotkań z książką, zabawą i nauką – tak Mediateka 800-lecia została przedstawiona w felietonie wyemitowanym w piątkowym „Pytaniu na Śniadanie” na antenie TVP 2.
21-06-2019

Uwaga na burze

Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed groźnymi burzami, które dziś popołudniu i w nocy mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności.  
Na osiedlu Wierzeje systematycznie rozbudowywana jest infrastruktura drogowa. W tym tygodniu do użytku oddano dwie nowe drogi: ulice Żeglarską i Koralową.