1 stycznia rozpoczęły się zapisy na V Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 21 czerwca.
 
Pięć złotych medali zdobyła Wiktoria Guść w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów.  Piotrkowianka podczas turnieju ustanowiła trzy rekordy Polski.
 
Młode piłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej nr 12 zostały najlepszymi szczypiornistkami w województwie łódzki. Piotrkowianki wygrały Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt.
Piotrkowianin przed własną publicznością pokonał w sobotę (08.12) Chrobrego Głogów 30:27. Było to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Piotrkowscy szczypiorniści awansowali tym samym na siódme miejsce w ligowej tabeli.
 
W minioną niedzielę (09.12) odbył się szesnasty Memoriał im. Jana Kruza w Halowej Piłce Nożnej Klubów Abstynenckich zorganizowany przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „PAŁACYK”.
 
…to temat kolejnego „Spotkania z historią lokalną na Grodzkiej”, które już 6 grudnia odbędzie się w Muzeum Marcepanów.
Kacper Jonczyk został mistrzem i wicemistrzem województwa łódzkiego w pływaniu. Piotrkowski zawodnik rywalizował z ponad 500 pływakami z 18 klubów.
 
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na zorganizowane zwiedzanie piotrkowskiego zakładu produkującego ozdoby choinkowego. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia. W CIT już rozpoczęły się zapisy.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbył się konkurs skoków wzwyż „Sto skoków na stulecie”, w którym udział wzięli uczniowie „TePeEsu”.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na spacer po piotrkowskim Zamku Królewskim. Podczas wycieczki będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia dynastii Jagiellonów.