Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na zorganizowane zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej.
Szczypiornistki MKS Piotrcovia wygrały pierwszy tegoroczny mecz we własnej hali. Podopieczne Andrzeja Bystrama pokonały Ruch Chorzów 41:33 (20:15).
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza wszystkich piotrkowian na seans astronomiczny, który w sobotę (19.01) odbędzie się planetarium w I Liceum Ogólnokształcącym.
Piotrkowski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na pieszy rajd „Puchowy Śniegu Tren”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (12.01).
1 stycznia rozpoczęły się zapisy na V Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 21 czerwca.
 
Pięć złotych medali zdobyła Wiktoria Guść w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów.  Piotrkowianka podczas turnieju ustanowiła trzy rekordy Polski.
 
Młode piłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej nr 12 zostały najlepszymi szczypiornistkami w województwie łódzki. Piotrkowianki wygrały Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt.
Piotrkowianin przed własną publicznością pokonał w sobotę (08.12) Chrobrego Głogów 30:27. Było to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu. Piotrkowscy szczypiorniści awansowali tym samym na siódme miejsce w ligowej tabeli.
 
W minioną niedzielę (09.12) odbył się szesnasty Memoriał im. Jana Kruza w Halowej Piłce Nożnej Klubów Abstynenckich zorganizowany przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „PAŁACYK”.
 
…to temat kolejnego „Spotkania z historią lokalną na Grodzkiej”, które już 6 grudnia odbędzie się w Muzeum Marcepanów.