Dzisiaj: Wtorek 14 lipca 2020

Gotowy jest już sierpniowy „Informator Kulturalny”. Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem sierpniowych imprez.
W minionym tygodniu Miejski Ośrodek Kultury zamienił się w prawdziwą pracownię artystyczną. Wszystko za sprawą czwartej edycji projektu artystyczno-ekologicznego „Kolorowa Lokomotywa” organizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
27-07-2016

Jazzowy piątek

Przed nami kolejny koncert z cyklu Old Town Jazz. Już w piątek (29.07) na deskach piotrkowskiego Skyy Pub zagra Dariusz Herbasz z autorskim projektem „Joy of Friendship”.
W  piątek (22.07.)  Ośrodek Działań Artystycznych  Miejskiego Ośrodka Kultury zorganizował swoim  podopiecznym kolejną wycieczkę edukacyjną. Tym razem celem podróży była Jaskinia Raj w Chęcinach.
W minioną sobotę (23.07) piotrkowskie Muzeum zorganizowało festyn rodzinny z cyklu letnich spotkań z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy  mieli okazję zapoznać się z kulturą rycerstwa.
Przed nami drugi koncert z cyklu letnich występów na dziedzińcu  Miejskiego Ośrodka Kultury.  Tym razem dla piotrkowian zagra zespół Reggaside, finalista 9. edycji muzycznego show „Must be the Music. Tylko Muzyka”.
Choć trwają wakacje to nie wszyscy uczniowie wiedzą, gdzie w przyszłym roku będą kontynuować swoją naukę. Dla absolwentów gimnazjum, którzy nie wybrali jeszcze kierunku dalszego kształcenia uruchomiono rekrutację uzupełniającą.
W miniony piątek (15 lipca)  podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury mieli okazję odwiedzić Planetarium w Łodzi. Wszystko za sprawą kolejnej wycieczki edukacyjnej, której celem było przybliżenie zagadnień z dziedziny astronomii.
15-07-2016

Wakacje w Zamku

Piotrkowskie Muzeum przygotowało specjalną ofertę na trwające wakacje. W programie są bezpłatne zajęcia zarówno dla grup młodzież, jak i całych rodzin. 
Ruszają letnie koncerty Old Town Jazz. W najbliższy weekend czekają nas aż trzy jazzowe koncerty, które będą częścią I Ogólnopolskiego Festiwalu Smaku.