Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Za nami szesnasta edycja konkursu poetyckiego „I Ty bywasz poetą…” organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. Uroczysta gala finałowa podsumowująca tegoroczną rywalizację młodych poetów odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury.
Aż trzy nowe wystawy fotograficzne czekają w Ośrodku Edukacji Artystycznej. Wernisaże zaplanowano na najbliższy piątek (15.04).
W sobotę (9.04) w II Liceum Ogólnokształcącym zorganizowano Dzień Otwarty. Gimnazjaliści mogli poznać ofertę edukacyjną, zwiedzić szkołę oraz porozmawiać z uczniami i nauczycielami.
W piątek (8.04) w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów. Wśród wyróżnionych znalazło się aż siedmiu uczniów piotrkowskich szkół.
W sobotę (9.04) w Zamku Królewskim rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany z okazji jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski przez Stowarzyszenie „Chrobry”, Muzeum oraz I Liceum Ogólnokształcące.
W minioną sobotę (9.04) w piotrkowskim Muzeum odbyła się sesja popularnonaukowa „Mesco dux Polonie baptizatur DCCCCLXVI 1050. rocznica Chrztu Polski”.
Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski będzie tematem sesji popularnonaukowej, która jutro (9.04) odbędzie się na piotrkowskim Zamku Królewskim.
Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na kolejną wystawę. Tym razem w galerii „U Panien” będzie można zobaczyć prace Ireny Wodzinowskiej.
„Wielokulturowość i kryzys migracyjny. Wyzwania współczesności” – tak brzmi tytuł spotkania organizowanego w najbliższy poniedziałek (11.04) przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ETHNOS.
Piotrkowskie Muzeum zaprasza na 47. Dni Muzyki Kameralnej. Koncert inauguracyjny zaplanowano w najbliższą sobotę (9.04).