Dzisiaj: Czwartek 29 paździenika 2020

Czy jedna torebka foliowa może wpłynąć na zanieczyszczenie Ziemi? O tym, jak zgubny wpływ na nasze środowisko naturalne mają jednorazowe foliówki, przekonywali piotrkowian organizatorzy happeningu, który odbył się na parkingu przy ...

25 kwietnia w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się spotkanie z Jerzym Kissonem ? Jaszczyńskim i promocja Jego najnowszej książki pt. ?Piotrkoviana, opowieści cotygodniowe?. Spotkanie rozpocznie ...
Już 29 kwietnia br. rozpoczną się Piotrkowskie Dni Kultury. Przez cały miesiąc, aż do 31 maja, będą odbywać się koncerty, wystawy, konkursy dla dzieci i młodzieży, spektakle i warsztaty.
22 kwietnia w naszym mieście rozpocznie się zbiórka baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Inauguracja akcji nastąpi o godzinie 10.00 przed Urzędem Miasta (ul. Szkolna 28).
Akcja "Bezpieczna kobieta 2008" realizowana jest już po raz siódmy w ramach programu ?Bezpieczne Miasto 2008?. Akcją zostanie objętych 120 kobiet z terenu Piotrkowa Trybunalskiego.

W tym roku zasady przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zostały wyraźnie uproszczone. W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać nazwę organizacji oraz jej numer z Krajowego Rejestru Sądowego.

18 kwietnia br. w hali sportowej Gimnazjum Nr 5 odbył się I Piotrkowski Miting w Skoku Wzwyż. W mitingu brało udział 88 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: SP 2, SP 11, SP 12, SP 13, Gimnazjum 2, ...
Piotrkowscy policjanci z Komendy Miejskiej Policji przed weekendem kontrolowali TIR-y. Wśród 52 skontrolowanych kierowców 8 naruszyło zakaz wjazdu samochodów ciężarowych na teren miasta.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę pt.: ?Z bielizną przez pół wieku?. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a prezentowane będą do 11 maja 2008 r.
Straż Miejska prowadzi kontrole czystości prywatnych posesji. Najwięcej problemów stwarzają zaniedbane tereny niezabudowane lub opuszczone i tam właśnie kierowane są główne działania strażników miejskich.