Dzisiaj: Wtorek 02 czerwca 2020

Piotrkowscy radni zaskarżą decyzję wojewody łódzkiego o wygaśnięciu mandatu Przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego. Za uchwałą opowiedziało się 12 radnych, 10 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.
22 września w Piotrkowie odbędzie się inscenizacja historyczna "Ostatni Sejm w Piotrkowie. Król Zygmunt August z wizytą w Piotrkowie" z udziałem znanych polskich aktorów. Wystąpią tak znani artyści jak Jerzy Zelnik, Marek Siudym, Zygmunt ...
5 września o godzinie 18.00 w Amfiteatrze Miejskim, po raz pierwszy od wielu lat w Piotrkowie, zaprezentują się zespoły taneczne i wokalne z zaprzyjaźnionego miasta Kostroma (Rosja).
Na XII Sesji Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego piotrkowscy rajcy oraz Prezydent Miasta podpisali się pod listem otwartym do Premiera RP Jarosława Kaczyńskiego w sprawie przebiegu S-8.
Podczas XII Sesji Rady Miasta tytuły Honorowego Obywatela Miasta Stanisławowi Burzy-Karlińskiemu, Aleksandrowi Arkuszyńskiemu i Kazimierzowi Załęskiemu wręczyli uroczyście Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak oraz Przewodniczący i ...
Lada dzień rozpoczną się prace przy budowie ulic wraz z kanalizacją deszczową na osiedlu Jeziorna I. 7 sierpnia Biuro Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta przekazało teren wykonawcy - Przedsiębiorstwu Robót Drogowych ?PEUK? S.A.
Uroczystości upamiętniające żydowską społeczność miasta odbyły się w Piotrkowie w niedzielę. Organizatorami byli członkowie organizacji byłych mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego w Izraelu, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.
Kolejny udany koncert letni. Tym razem piotrkowianie mieli okazję posłuchać rocka o zabarwieniu bluesa. Na scenie amfitetaru miejskiego wystąpił zespół Cree.
Brylantową rocznicę święceń kapłańskich świętował w minioną niedzielę (26 sierpnia) ksiądz prałat Tadeusz Pecolt , wieloletni rektor kościoła Panien Dominikanek i Honorowy Obywatel Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Plony tegorocznych zbiorów z działek zaprezentowali w minioną sobotę członkowie Rodzinnego Ogrodu Działkowego ?Oaza?. Część oficjalna ?Dożynek 2007? poprzedzona była południowym festynem dla dzieci.