Dzisiaj: Środa 30 września 2020

Prezydent Krzysztof Chojniak widząc potrzebę poprawy wizerunku centrum miasta ogłosił po raz pierwszy w naszym mieście konkurs dla inwestorów odnawiających elewacje budynków: ?Nowa Elewacja 2008?.

Trwa wymiana stropów i remont w Szkole Podstawowej Nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim ul. Sienkiewicza 8/10. Podczas remontu wzmocnione zostaną ściany, wykonany nowy dach, wymienione okna i drzwi oraz tynki.
Przez trzy dni (13.-15.02.2008) przedstawiciele branży turystycznej oraz samorządu lokalnego szkolili się w ramach projektu ?Turystyka ? wspólna sprawa?. Razem tworzyli nowe markowe produkty naszego regionu.
Z głebokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 lutego 2008 roku w zmarł po długiej chorobie Mer Miasta Równe Wiktor Czajka.
Posłanka Elżbieta Radziszewska spotkała się w czwartek z Prezydentem Miasta Krzysztofem Chojniakiem. Spotkanie poświęcone było zapowiadanym przez Ministerstwo Edukacji zmianom w szkolnictwie zawodowym.
Budynek przy ul. Batorego 10 wróci jeszcze w tym kwartale do miasta. Obecny właściciel otrzymał zgodę Ministra Skarbu Państwa na przekazanie nieruchomości Miastu. Prezydent zdecydował o niezwłocznym wydzierżawieniu budynku.
Ronda wybudowane w naszym mieście, wyremontowane drogi, odnowione budynki ? to wszystko może ulec zniszczeniu, jeśli przez miasto będzie nadal przejeżdżać tak ogromna liczba samochodów ciężarowych jak obecnie.
Prezydent podjął decyzję o kompleksowej modernizacji ulicy Słowackiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Owocowej. Jeszcze w tym roku zamiast płyt chodnikowych pojawi się kostka oraz m.in. wykonana zostanie nowa kanalizacja deszczowa.
Piotrków Trybunalski będzie pierwszym w województwie łódzkim miastem, na terenie którego otwarty zostanie Oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. O otwarcie Oddziału zabiegały również władze innych miast.
Realizacja programu gospodarczego odbywa się poprzez działalność inwestycyjną na terenie miasta. Działalność ta prowadzona jest w oparciu o uchwalony Wieloletni Program Inwestycyjny.Najważnieją inwestycją jest modernizacja oczyszczalni ...