Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed burzami z gradem, które od dzisiejszego popołudnia mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 został mistrzem Grarantanny Cup – pierwszego w Polsce turnieju e-sportowego, w którym uczestniczą uczniowie z całego kraju. Dla swojej szkoły reprezentanci TPS-u wygrali multimedialną pracownię.
Na piotrkowskiej Starówce trwają prace renowacyjne przy zabytkowych kamienicach. Jedna z takich inwestycji wykonywana jest przy placu Czarnieckiego 3.
Piotrków Trybunalski przystępuje do aktualizacji elektronicznej ewidencji szamb oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Zachęcamy do wypełnienia ankiety i zgłaszania posiadania tego typu zbiorników.
Świetlica socjoterapeutyczna „Bartek” również i w te wakacje organizuje bezpłatne, letnie półkolonie. W tym roku ze względu na epidemię przyjmie jednak mniejszą liczbę dzieci.
Rada Miasta po raz kolejny obradować będzie w trybie korespondencyjnym. XXIII Sesja odbędzie się w najbliższą środę, 24 czerwca.
Trwa budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Rzecznej. Dzięki inwestycji Piotrków wzbogaci się o kolejny obiekt do aktywnego spędzania wolnego czasu.
ProteGO Safe to aplikacja służąca do śledzenia kontaktu z koronawirusem, wydana przez Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. 
Urząd Miasta pozyskał kolejne dofinansowanie na przebudowę ulicy Zalesickiej. Pieniądze będą pochodzić z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i będą przeznaczone na budowę kanalizacji deszczowej.
15 czerwca ruszył nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych, którzy będą pracować przy Powszechnym Spisie Rolnym. Nabór trwa do 8 lipca.