Już w najbliższą środę (30.01) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 odbędzie się Piotrkowski Festiwal Nauk Technicznych.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na warsztaty „Fabryka ozdób”, które odbędą się 16 lutego w galerii przy ul. Dąbrowskiego. Zapisy na zajęcia prowadzone są w Centrum Informacji Turystycznej do 21 stycznia.
„…by odtajało serce” – to tytuł koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Coro Desico, na który już w najbliższą niedzielę (27.01) zaprasza Centrum Idei ku Demokracji.
„Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” to tytuł V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego. Udział w nim mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych.
22-01-2019

Zimowe ferie z MOK

11 lutego rozpoczynają się  ferie zimowe. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku od 7 do 15 lat do spędzenia tego czasu na artystycznych zajęciach.
„Tak dawniej bywało” to tytuł wystawy malarstwa Joanny Samborskiej, która prezentowana jest  w galerii „Śnieżne Krużganki” w Centrum Idei ku Demokracji.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury przygotował prezentację video, która jest podsumowaniem działalności OEA w 2018 roku oraz zachęceniem wzięcia udziału w tegorocznych warsztatach.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkanie ze Stanisławem Janickim - pisarzem, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, krytykiem filmowym oraz scenarzystą.
„Piotrków niepodległy - wczoraj i dziś” to tytuł konkursu fotograficznego, którego podsumowanie odbyło się w salach Muzeum.
W ubiegły weekend drużyny „Wędrowców” i „Włóczykijów” ze Szkoły Podstawowej nr 13 wyruszyły na zimowy rajd pn. „Puchowy śniegu tren”. Celem rajdowców było dokarmianie leśnej zwierzyny w tej trudnej dla zwierzaków porze roku.