W czwartkowe popołudnie na placu przed Mediateką 800-lecia odbył się kolejny Rodzinny Festyn Plenerowy. Na uczestników czekało mnóstwo zabaw czytelniczych, i nie tylko.
W piotrkowskiej farze trwają przygotowania do uroczystości związanej z nadaniem kościołowi p.w. św. Jakuba tytuły bazyliki mniejszej. Z tej okazji piotrkowskie Muzeum przygotowało dwie wystawy planszowe o historii świątyni.
Piotrkowska Mediateka podczas tegorocznych wakacji proponuje najmłodszym piotrkowianom całą gamę kreatywnych zajęć. Dziś dzieci zgłębiały tajniki sitodruku.
Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza nabór do Młodzieżowego Klubu Miłośników Książki. Spotkania rozpoczną się we wrześniu.
Kolejny tydzień wakacyjnych zajęć w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK przyniósł dzieciom wiele atrakcji i zabawy. Był seans filmowy, przedstawienie teatralne, a także wycieczka.
Kolejne spotkanie w ramach ósmej edycji Piotrkowskiej Giełdy Staroci odbyło się w minioną niedzielę (21.07) na terenach wokół piotrkowskiego Zamku Królewskiego.
Pięćdziesięcioosobowa grupa z Piotrkowskiej Fundacji Talentów wzięła udział w międzynarodowej imprezie „World Gymnaestrada 2019”, która w pierwszej połowie lipca odbyła się w austriackim Dornbirn.
Wczoraj na dziedzińcu piotrkowskiego Muzeum odbył się kolejny wakacyjny festyn rodzinny. Dla uczestników jak zawsze przygotowano mnóstwo atrakcji.
Miejski Ośrodek Kultury na trwające wakacje przygotował cykl letnich koncertów na dziedzińcu MOK. Podczas nich prezentują się piotrkowscy artyści.
„Stare kufle z zamkowej piwnicy” to nowa ekspozycja, którą można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Na wystawie można zobaczyć około 150 kufli, kufelków i kufeleczków z liczącej blisko 300 sztuk kolekcji Grzegorza Bartosika.