W ubiegły weekend (18-19.05) w Dobrzeniu Wielkim reprezentanci sztuki cyrkowej prezentowali swój dorobek podczas XI Festiwalu Sztuki  Cyrkowej „Magia Cyrku”. Nasz gród reprezentowali podopieczni Piotrkowskiej Fundacji Talentów.
27 maja na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się festiwal rodzinny „Piękny Dzień Mamy”. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych oraz świetlic: szkolnych, środowiskowych i artystycznych.
29-05-2019

II LO otwiera drzwi

II Liceum Ogólnokształcące zaprasza młodzież kończącą szkoły podstawowe i gimnazja na dzień otwarty, który odbędzie się piątek (31.05) w godz. 9:00-12:00.
Do 28 maja można nadsyłać zgłoszenia do dziewiątej edycji konkursu fotograficznego „Piotrkowska przyroda”. Organizatorem jest Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
„Dobrze jest” to tytuł nowego spektaklu w wykonaniu Amatorskiego Teatru Dorosłych z Miejskiego Ośrodka Kultury. Premiera odbędzie się 31 maja w sali widowiskowo-teatralnej MOK.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na happening artystyczny połączony ze sprzedażą charytatywną. Impreza odbędzie się 31 maja o godz.16.00 w parku św. Jana Pawła II.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 już po raz czwarty zorganizował Piknik Nauki i Techniki „Explorer”. Na odwiedzających czekały widowiskowe doświadczenia naukowe, prezentacje, konkursy i zadania praktyczne.
Piotrkowska Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zaprasza na konferencję pt.: „Rola Kościoła w zachowaniu integralności ziem polskich”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (27.05).
23-05-2019

Piękny Dzień Mamy

Pod takim hasłem w poniedziałek (27.05.) odbędzie się festiwal rodzinny z okazji Dnia Matki. Imprezę zaplanowano na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury (al. 3 Maja 12).
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na musical „Łóżko” w wykonaniu twórców ubiegłorocznego sukcesu scenicznego „Skazani na show”. Premiera w najbliższy piątek (24.05) w sali widowiskowo – teatralnej MOK.