Trzy miejsca na podium i pięć awansów na mistrzostwa świata – tak wygląda bilans udziału Piotrkowskiej Fundacji Talentów w Mistrzostwach Polski w Akrobatyce Powietrznej.
W piątek w salach Zamku Królewskiego odbył się koncert „Młodzi, Zdolni”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie piotrkowskiej Państwowej Szkoły Muzycznej.
Złote i srebrne medale zdobyli podopieczni Klubu Kultury „Jaskółczyn” podczas V Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych im. Marii Kiszkurno w Mogielnicy.
14-06-2019

Wakacje z MOK

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież  w wieku 7 -15 lat na bezpłatne warsztaty artystyczne do Ośrodka Edukacji Artystycznej MOK (ul. Słowackiego 13) i do świetlic artystycznych.
Uczniowie, nauczyciele oraz goście z programu Erasmus z Hiszpanii uczestniczyli wczoraj (12.06) w Szkolnym Dniu Sportu zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2.
 
„SeeYuh” to wrocławski zespół reggae, który wystąpi w najbliższą sobotę (15.06) w Centrum idei „Ku Demokracji”. Początek o godz. 19:30.
Złoty medal zdobył piotrkowski zespół Simare MINI podczas XI Mistrzostw Mazowsza Cheerleaders, które odbyły się w Płocku.
Uczniowie II LO z Tomaszowa Mazowieckiego wygrali konkurs historyczny „Rotmistrz dla Niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego (1901-1948) orgaznizowany w Piotrkowie.
Uczestniczki warsztatów Klubu Seniora działającego przy Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zajęły pierwsze miejsce podczas IX Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów, jaki zorganizowano w Radomsku. Panie okazały się najlepsze w kategorii twórców rękodzieła artystycznego.
W miniony piątek (7.06.) odbył się wernisaż wystawy „Ukraina przed wiekami”. Eksponaty można oglądać w salach muzeum do sierpnia.