Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wzaprasza do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólne odśpiewanie hymnu odbędzie się w jutro (9.11) na boisku szkolnym.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na „Dzień Seniora”, który zorganizowany zostanie w środę (14.11) w siedzibie OEA. Zaproszenia do odbioru w OEA MOK.
 
 
„Tańczę, więc jestem” to najnowsza wystawa, która ukazała się w Miejskiej Bibliotece Publicznej . Ekspozycja to zbiór prac podopiecznych Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
 
„Pierwsza linia” to tytuł i idea wystawy, która od wielu lat jest prezentowana w Galerii Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie. Wernisaż tegorocznej edycji odbędzie się w piątek (9.11).
„Debiut” to tytuł wystawy, na którą składają się prace uczestników warsztatów fotograficznych Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Wernisaż prac odbył się w minioną niedzielę (4.11) w Galerii „Śnieżne Krużganki”.
„Narodziny, Życie i Śmierć” – taki tytuł nosi nowy spektakl zespołu tanecznego Kontra. Premiera widowiska odbyła się w Szkole Podstawowej nr 12.
W niedzielę (04.11) w Centrum idei „ Ku Demokracji” odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej pt. "Debiut". Wystawa jest rezultatem warsztatów prowadzonych w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 wzięli udział w rajdzie „Płomyk Pamięci”, który zorganizowany został przez piotrkowski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyła się kolejna lekcja patriotyzmu. Tym razem poświęcona była historii, nie tylko państwa ale także regionu.
Koncert, wystawa oraz wypominki poświęcone pamięci wybitnych artystów - Tomasza Stańki i Marka Karewicza. Zaduszki artystyczno – jazzowe już w najbliższy piątek (2.11) na dziedzińcu Centrum idei „Ku demokracji”.