„Piotrkowianie zamordowani w Katyniu” to tytuł wystawy plenerowej, która prezentowana jest na parkanie piotrkowskiego Muzeum.
Centrum idei „Ku Demokracji” zaprasza do galerii „U Panien” na poplenerową wystawę Stowarzyszenia Piotrkowskich Artystów Plastyków.
Mariusz Koperki to kolejny autor, który o swoich książkach opowiedział piotrkowianom podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Blisko tysiąc uczniów uczestniczyło w Dniu Otwartym, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, czyli popularną „Piomę”. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogli poznać ofertę szkoły oraz wziąć udział w grze szkolnej.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 po raz kolejny zostali laureatami prestiżowego konkursu „Matematyka – Moja Pasja” organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.
Ponad 1600 uczniów z piotrkowskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych bierze udział w programie profilaktyki czerniaka.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka kultury zaprasza do wzięcia udziału w festiwalu rodzinnym „Piękny Dzień Mamy”. Impreza odbędzie się 27 maja na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
21 marca został zorganizowany Dzień Nowych Technologii w Edukacji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W Piotrkowie Trybunalskim do jego obchodów włączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Już 1 kwietnia zaplanowano trzy teatralne premiery zespołów działających w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy do sali widowiskowo-teatralnej MOK od godz. 17:00.
Wykłady, warsztaty, lekcje otwarte, prezentacja szkoły i poszczególnych kierunków, ale przede wszystkim rozmowy z nauczycielami, byłymi i obecnymi uczniami wypełniły program Dnia Otwartego w piotrkowskiej „Budowlance”.