Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza w najbliższy czwartek (23.05) o godz. 17.00 na wernisaż IX Dorocznej Wystawy prac plastycznych uczestników Klubu Seniora.
Trzy piotrkowianki odebrały w poniedziałek "Złote Ekslibrisy". Nagroda za najlepszą książkę o ziemi łódzkiej 2018 roku przyznawana jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną.
Sobotnim wręczeniem nagród zakończono i podsumowano XIII Festiwal Klarnetowy, który przez ostatni tydzień trwał w naszym mieście. Laureaci zagrali także koncert na Rynku Trybunalskim.
W minioną sobotę (18.05) w piotrkowskim muzeum odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Noc w Muzeum”. Tego dnia na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji.
Nastąpiła zmiana gości najbliższego "Podwieczorku z gwiazdą". Zamiast występu artystów znanych z programu „Śpiewające fortepiany” wystąpi Jan Wojdak. Termin pozostaje bez zmian.
Już 18 maja (sobota) w godzinach 18:30 - 21:00 w Muzeum Marcepanów przy ul. Grodzkiej 1 odbędzie się III Akademicka Noc Muzeów.
21 maja w ramach „Podwieczorku z gwiazdą” w Centrum idei „Ku Demokracji” pojawią się Czesław Majewski i Janusz Tylman – muzycy znani z programu „Śpiewające fortepiany”.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowski Klub Kolekcjonera zapraszają na VIII Piotrkowską Giełdę Staroci, która odbędzie się w najbliższą niedzielę (19.05).
„W oparach rtęci i belladonny” to tytuł nowej wystawy, którą od 14 maja można oglądać piotrkowskim Muzeum. Prezentacja nawiązuje do początków farmaceutyki.
W galerii Ośrodka Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego będzie można oglądać nową wystawę autorstwa Bartka Jarmolińskiego pt. „L’enfant terrible”.