W środę (18.12) w Mediatece 800-lecia odbędzie się promocja książki Barbary Gajewskiej i Agnieszki Illinicz-Kiełkiewicz „Listy do Małego Księcia”.
„Wigilijnej kolędy i pastorałki czar” to tytuł koncertu, który odbył się w salach piotrkowskiego Muzeum.
„Wieczór kolęd” pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się koncert charytatywny. Początek w środę (18.12) o godz. 18.00.
Warsztaty artystyczne „Popołudnie w pracowni świętego Mikołaja” zaplanowano w piotrkowskim Muzeum. Zajęcia odbędą się w sobotę (14.12).
Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. W tym tygodniu seniorki z Ośrodka Edukacji Artystycznej MOK odwiedziły dzieci w Pogotowiu Opiekuńczym i razem z młodymi pomocnikami piekły i dekorowały świąteczne pierniki. 
„Wigilijnej kolędy i pastorałki czar” – to tytuł koncert przedświątecznego, na który zaprasza piotrkowskie Muzeum. Koncert odbędzie się najbliższą niedzielę (15.12).
Z okazji 10 rocznicy powstania Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę „Razem i osobno. Artyści piotrkowscy na 10-lecie ODA”.
„Malarstwo to moja pasja”- pod takim tytułem wczoraj (5 grudnia) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Teresy Janochy.
„Ważne, nieważne...?” to tytuł wystawy rysunku i malarstwa Ewy Ciszewskiej-Bombskiej, która prezentowana będzie w Galerii „U Panien” (na piętrze) w Centrum idei „Ku Demokracji”.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Stanisław Moniuszko w świątecznym nastroju” w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.