Laureatem 44. Złotej Wieży Trybunalskiej została Ewa Izydorczyk-Grzelak. Uroczyste wręczenie statuetki odbędzie się w najbliższy piątek (27.09) na Zamku Królewskim.
„Dzieje i zagłada gminy żydowskiej w Piotrkowie” to tytuł wystawy, która zorganizowana została w związku z 80. rocznicą utworzenia pierwszego getta w okupowanej Europie. Ekspozycję można oglądać w piotrkowskim Muzeum.
Wystawą „Dyfuzje czasu” rozpoczął się tegoroczny XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Interakcje”. Wernisaż obył się we wtorek (24.09).
W weekend (28 - 29.09) rozpoczyna się kolejna edycja akcji „60+kultura". W ramach kampanii będzie można za darmo zwiedzić piotrkowskie Muzeum.
„Zatrzymać lato” to hasło happeningu artystycznego przygotowanego przez piotrkowskie przedszkolaki. Barwny korowód przeszedł z Rynku Trybunalskiego do Amfiteatru Miejskiego.
W środę (25.09) Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Januszem Płońskim, dziennikarzem, scenarzystą i dokumentalistą. Początek o godz. 17:00 w Mediatece 800-lecia.
Dwa piotrkowskie projekty ekologiczne znalazły się wśród laureatów konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Programy będą realizowane w Przedszkolu Samorządowym nr 8 oraz Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2.
W najbliższą niedzielę (22.09) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert „Mam jeszcze dosyć wiary”.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Daniel Wochynia - młodego, zdolnego i bardzo utalentowanego wokalisty, który skrzydła przez lata rozwijał właśnie w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrkowska Orkiestra Kameralna reprezentowała nasze miasto na festiwalu „Euromusic”, który na początku września odbył się w naszym francuskim mieście partnerskim Vienne.