Dzisiaj: Wtorek 14 lipca 2020

Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na wystawę prac Malwiny Wojtali  pn. "W obecności koni i kotów". 
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wakacyjny cykl koncertów na dziedzińcu MOK. Pierwszy z występów zaplanowano już w najbliższy piątek (15.07), a piotrkowskiej publiczności zaprezentuje się zespół „Nadmiar”.
Wraz z początkiem wakacji wystartowały letnie półkolonie w świetlicy środowiskowej „Bartek”. Za nami pierwszy turnus, podczas którego łącznie bawiło się około dwustu dzieci.
W miniony piątek (8.07) podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury wybrali się na pierwszą wakacyjną wycieczkę. Celem podróży były Groty Nagórzyckie w Tomaszowie Mazowieckim.
Piotrkowskie kino Helios zaprasza na kolejną odsłonę Kina Kobiet. Seans zaplanowano w najbliższy czwartek (14 lipca), a w repertuarze jest francuska komedia „Facet na miarę”.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na otwarcie dwóch nowych wystaw, które od najbliższego piątku (6.07) będzie można oglądać w budynku ODA przy ul. Sieradzkiej.
Artystyczna uczta czekała w sobotni (2.07) wieczór w Centrum Idei ku Demokracji na miłośników arii operowych. Przybyli wysłuchali utwory Mozarta, Pucciniego, Lehara, Czajkowskiego, Moniuszki.
I Plener Miast Partnerskich dobiega końca. Dziś (1.07) zaplanowano wernisaż wystawy poplenerowej, który podsumuje artystyczne działania ostatnich dni.
Grupa Akrobatyczna „Fabryka Cudów” z Klubu Kultury w ramach wymiany kulturalnej przez kilka dni gościła w serbskiej Żagubicy, mieście partnerskim Piotrkowa Trybunalskiego. Artystom towarzyszyli radni: Mariusz Staszek i Szymon Miazek.
Niezwykłe wydarzenie artystyczne zaplanowano w najbliższą sobotę (2.07) na dziedzińcu Centrum Idei „Ku Demokracji”. Tym razem będzie tu królować muzyka klasyczna.