Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Według projektu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ulica Wolborska nie będzie odcięta od krajowej "ósemki", będzie przedłużona i będzie biec równolegle do niej. Przebudowany zostanie węzeł Raków oraz wiadukt na ul. Witosa.

Prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się dziś z osobami odpowiedzialnymi za sprawy gospodarki wodnej oraz inwestycji w naszym mieście. Szczegółowej analizie poddano stan ulicy Wojska Polskiego i możliwości jej remontu.
Prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się wczoraj w Warszawie z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Barbarą Kondrat oraz Ministrem Cezarym Grabarczykiem. Spotkanie poświęcone było sprawom związanym z projektami w mieście.
Pomoc finansową w wysokości 320 tys. zł. otrzymał od miasta w ubiegłym roku Szpital Wojewódzki. Za te pieniądze sfinansowana została budowa parkingu przy ul. Wolborskiej i myjek do sprzętu endoskopowego dla oddziału gastrologicznego.
W piotrkowskiej Galerii BWA można oglądać twórczość sześciorga młodych artystów, absolwentów łódzkiej ASP, pod tytułem "Jesteśmy". Wystawa czynna będzie do 9 marca.
Prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się wczoraj w Łodzi z Symchą Kellerem ? Przewodniczącym Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. Spotkanie dotyczyło możliwości wsparcia przez Gminę Żydowską starań władz miasta dotyczących pozyskania ...
Dziś w Piotrkowie rozpoczął się Regionalny Przegląd Teatrów Szkolnych. W 3-dniowym przeglądzie wezmą udział amatorskie teatry żywego planu, lalkowe, gestu i ruchu, teatry poezji i kabarety. Na wszystkie spektakle wstęp wolny.

W ramach ministerialnego programu ?Boisko w mojej gminie - Orlik 2012? powstanie w Piotrkowie nowy kompleks wielofunkcyjny składający się z boiska piłkarskiego oraz boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki.

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się spotkanie w sprawie rewitalizacji Rynku Trybunalskiego i uliczek przyległych. Na spotkaniu omówiono sprawy związane z aranżacją dawnego Ratusza na obecnie remontowanej płycie rynku.

W sobotę 23 lutego w SP Nr 12 przy ul. Belzackiej 102/106 odbył się kolejny już turniej akcji Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?. W zawodach wystąpiło 10 drużyn z naszych osiedli.