Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Klubu Seniora „Z Sulejowa do Wietnamu - podróże fotograficzne”.
W niedzielę (25.11) w murach piotrkowskiego Muzeum wystąpili artyści Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, który publiczności zaprezentowali repertuar muzyki filmowej.
W piątek (23.11) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 odbyły się zajęcia w ramach VI edycji Tygodnia Konstytucyjnego.
Śpiewa, tańczy, maluje, pisze wiersze i robi witraże – to tylko niektóre z talentów Hanny Tazbir. Podczas wieczoru autorskiego podzieliła się z publicznością swoim talentem i pasją tworzenia.
Biskup Pieronek będzie bohaterem autorskiego spotkania, które w najbliższą środę (28.11) odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W książnicy będzie gościł dziennikarz Szymon Wróbel, autor książki „Ojciec, czyli o Pieronku”.
We wtorek (20.11) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją książki: „Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwykłych”.
W Centrum idei „Ku Demokracji” w najbliższy weekend zaplanowano prezentację dwóch spektakli teatralnych. Prezentacje odbędą się w ramach 41. Łódzkich Spotkań Teatralnych.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na koncert pieśni patriotycznych „Dla Niepodległej”. Koncert poprowadzi kapela „Spod Dębu”.
W piątek (16.11) w piotrkowskiej Państwowej Szkole Muzycznej odbyła się uroczystość przypominająca postać Witolda Rudowskiego.
„Piotrkowianki. Portrety kobiet niezwykłych” to tytuł najnowszej publikacji poświęconej historii naszego miasta. Promocja książki odbędzie się 20 listopada w MBP.