Piotrkowskie Muzeum zaprasza na niecodzienny koncert w wykonaniu Magdy Bożyk z zespołem. Muzycy wystąpią w ramach cyklu Jazz Scena Zamek.
Pierwsze grupy uczestników zimowego wypoczynku skorzystały już z nieodpłatnej oferty Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
13-02-2019

O TOPR w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Beatą Sabałą-Zielińską i promocję jej najnowszej książki  pt. „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”.
„Alchemia portretu” czyli o sposobach tworzenia portretu fotograficznego dawniej i dziś to temat wykładu Danuty Wegiel, który będzie można posłuchać na UJK.
…pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się impreza czytelnicza, podczas której podsumowano realizowane w placówce projekty, których zadaniem było zachęcenie najmłodszych do sięgania po książki.
„Tradycje chrześcijańskie w wielowyznaniowym Piotrkowie” to nowa wystawa czasowa, którą można oglądać w Muzeum.
08-02-2019

Nowa wystawa w ODA

Malarskie dzieła Wiesława Haładaja będzie można oglądać podczas najnowszej wystawy prezentowanej w galerii Ośrodka Działań Artystycznych.
Ponad tysiąc dzieci z piotrkowskich przedszkoli i szkół podstawowych wzięło udział w kolejnej odsłonie akcji „Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej”.
W minionym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 odbył się IV Piotrkowski Festiwal Nauk Technicznych.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na zajęcia plastyczne, które będą organizowane w trakcie ferii zimowych. Zapisy już wystartowały.
Pracownicy ODA przygotowali dwa rodzaje zajęć, w których udział może wziąć młodzież od 12 lat.