… to tytuł wystawy, która prezentowana będzie w piotrkowskim Muzeum. Wernisaż odbędzie się w piątek (7.06.) o godz. 15.00.
W Szkole Podstawowej nr 13 odbył się  XI Międzyszkolny  Konkurs Ekologiczny „Szanuj Ziemię”. Uczniowie  musięli wykazać się wiedzą na temat zanieczyszczenia powietrza, walki ze smogiem, rodzaju chmur i zjawisk atmosferycznych takich jak: burze, wiatr, trąby powietrzne itp.
 
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza w najbliższy czwartek  (6.06) na wernisaż wystawy fotografii Jakuba Stroińskiego.
 
Pokazy taneczne, prezentacje wokalne i sprzedaż charytatywna, tak było podczas happeningu artystycznego, który odbył się w piątek (31.05.). Organizatorem był Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
W niedzielę (2.06) w salach piotrkowskiego Muzeum odbył się recital pieśni Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Jakuba Blokesza.
Zespół teatralny „Nie mogę…” z IV Liceum Ogólnokształcącego zdobył Grand Prix oraz nagrodę „Złotego Gargulca” podczas XXIV Zamkowych Spotkań Teatralnych w Szydłowcu.
„Fotografie miasta” to tytuł najnowszej wystawy, którą będzie można oglądać w galerii „Śnieżne Krużganki”. Prezentacja przedstawia Piotrków Trybunalski w obiektywie Marii i Mariusza Lauks.
1 czerwca to jeden z ulubionych dni w roku dla wszystkich dzieci. Z okazji Dnia Dziecka specjalna niespodziankę dla najmłodszych przygotowała grupa wokalno-taneczna PRESTO z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 zostali laureatami programu edukacyjnego „Junkers szkoli”. Piotrkowianie znaleźli się wśród piętnastki wyróżnionych uczniów.
Piotrkowskie Muzeum zaprasza na recital pieśni Jacka Kaczmarskiego „Wolność jest w nas”. Utwory polskiego barda usłyszymy w wykonaniu Kuby Blokesza.