Za nami 49. Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję”. Laureatów poznamy w sobotę (9.11), podczas koncertu finałowego. Gwiazdą wieczoru będzie Olga Bończyk.
Piotrków Trybunalski ponownie włączył się do ogólnopolskiej akcji głośnego czytania dzieciom. W rolę lektora wcielił się prezydent Krzysztof Chojniak.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii uczestników Klubu Seniora pn. "Portret kreatywny", który odbędzie się w czwartek (7.11).  Początek o godz. 18.
 
"10 sekretów Marlin Monroe" - to koncert, podczas którego Sonia Bohosiewicz zaprasza widzów do - skrywającego wiele tajemnic - świata Marilyn Monroe. Spektakl 15 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 wzięli udział w rajdzie „Płomyk Pamięci”, który zorganizowany został przez piotrkowski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
Seniorzy z teatru poezji "Boczny Tor" z Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyli II miejsce w XXV Biesiadzie Amatorskich Artystycznych Spotkaniach Seniorów podczas XXV BIESIADY POD ZŁOTYM LIŚCIEM. Biesiada odbyła się w ubiegły weekend (26.10) w Łaskim Domu Kultury.
.
 
W czwartek (24.10) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Czesława Polcyna „Birmańskie klimaty”. Prace można oglądać do 6 listopada.
 
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na koncert zespołu Agnellus pt.: „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim”. Wydarzenie odbędzie się w piątek (25.10).
„Znasz li ten kraj" pod takim tytułem odbędzie się koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Koncert zaplanowano w najbliższą niedzielę (27.10) w Muzeum.
Podopieczni warsztatów plastycznych Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyli nagrody w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Pocztówka z wakacji".