Złoty medal zdobył piotrkowski zespół Simare MINI podczas XI Mistrzostw Mazowsza Cheerleaders, które odbyły się w Płocku.
Uczniowie II LO z Tomaszowa Mazowieckiego wygrali konkurs historyczny „Rotmistrz dla Niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego (1901-1948) orgaznizowany w Piotrkowie.
Uczestniczki warsztatów Klubu Seniora działającego przy Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zajęły pierwsze miejsce podczas IX Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów, jaki zorganizowano w Radomsku. Panie okazały się najlepsze w kategorii twórców rękodzieła artystycznego.
W miniony piątek (7.06.) odbył się wernisaż wystawy „Ukraina przed wiekami”. Eksponaty można oglądać w salach muzeum do sierpnia.
Za nami ósma edycja Piotrkowskiej Panoramy Tanecznej o „Złotego Piotrka”. W zawodach rywalizowali najlepsi młodzi tancerze z całej Polski.
07-06-2019

Aktywni seniorzy

Seniorzy, podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury, odwiedzili Rumunię. Celem wizyty był udział w zajęciach dotyczących zapobieganiu przemocy.
Już po raz ósmy odbędzie się Piotrkowska Panorama Taneczna o „Złotego Piotrka”. W zawodach rywalizować będą najlepsi młodzi tancerze z całej Polski.
… to tytuł wystawy malarstwa Doroty Kulickiej, której wernisaż odbędzie się w najbliższą niedzielę (9.06.) o godz. 18.00 w Galerii „U Panien” (na piętrze).
„Sztuka przetrwania - skomplikowane losy polskich aktorek w czasie drugiej wojny światowej", to tytuł wykładu Patrycji Resel, którego będzie można wysłuchać już w najbliższy czwartek (6.06.).
Grad medali zdobyły tancerki z piotrkowskiego klubu Jaskółczyn podczas konkursu Tańca Solo i Duetów, który odbył się w Wolborzu.