W niedzielę (9.12) zaplanowano inaugurację dwóch nowych wystaw, które do końca grudnia będzie można oglądać w Centrum Idei „Ku Demokracji”.
„Życie i działalność Józefa Piłsudskiego na tle historii Polski” – tak brzmiał tytuł konkursu historycznego, który zorganizowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy „…i trawy… i chwasty… i…” autorstwa piotrkowskiej artystki Agnieszki Illinicz-Kiełkiewicz.
„Niepodległa w obiektywie Kreatywnych” to kolejna wystawa na którą w roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza piotrkowskie Muzeum.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Witoldem Stawskim „Białe noce w kamperze”. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia o godz. 17:00 w czytelni dla dorosłych MBP (ul. Jerozolimska 29).
Dariusz Maliszewski, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, fizyk, popularyzator nauki i techniki znalazł się finale bardzo prestiżowego konkursu „Popularyzator Nauki 2018”.
„Dla Niepodległej” to tytuł koncertu, który w niedzielę odbył się w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Frank Sinatra w niedzielne popołudnie przyciągnął do piotrkowskiego Muzeum tłumy fanów. W murach Zamku Królewskiego zabrzmiały najbardziej znane utwory amerykańskiego piosenkarza.
Artystycznie, radośnie, z pomysłem i co najważniejsze z wróżbami, bez których nie mogłyby obejść się żadne Andrzejki - tak było podczas spotkania w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK, które odbyło się pod hasłem "Andrzejkowe Tradycje Według Seniorów".
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaże dwóch wystaw. W najbliższy piątek (30.11) otwarte zostaną wystawy „Damski portret” oraz „Formowanie” w galerii przy ul. Sieradzkiej 8.