Już jutro (16.03) w Szkole Podstawowej nr 3 odbędzie się dzień otwarty. Uczniowie i pedagodzy zapraszają przedszkolaków wraz z rodzicami w godz. 10:00-12:00.
W tym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 odbył się Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Wydarzenie zorganizowano z inicjatywy nauczycieli i uczniów szkoły.
„Secesja - piękno nieprzemijające” – tak brzmi tytuł nowej wystawy, którą będzie można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Wernisaż zaplanowano w niedzielę (17.03) o godz. 15:00.
Uroczyście i artystycznie obchodzono Dzień Kobiet w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Było o kobietach, dla kobiet i z kobietami w roli głównej.
„Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” to tytuł spektaklu teatralnego na który w najbliższą niedzielę (17.03) zaprasza Miejski Ośrodek Kultury.
„Nowojorskie klimaty – impresje podróżne” to tytuł autorskiego spotkania z Arkadiuszem Niemirskim, które w najbliższy czwartek (14.03) odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
„Portret z charakterem” to tytuł wystawy fotografii autorstwa Roberta Michalika. Wernisaż wystawy odbył się w minionym tygodniu w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Piotrkowskie Muzeum zaprasza do oglądania wyjątkowej wystawy "Niezmienie piękne", która została przygotowana z okazji Dnia Kobiet. 
Centrum idei „Ku Demokracji” zaprasza do galerii „U Panien” na malarski spacer po Piotrkowie widzianym oczami Andrzeja Hoffmana.
Szkoła Podstawowa nr 13 otwiera swoje podwoje dla przedszkolaków i ich rodzin. Dzień otwarty w placówce odbędzie się w sobotę, 16 marca.
Spotkanie z przedszkolakami odbędzie się w godzinach 10:00-12:00.