Rada Osiedla Wierzeje zaprasza na rodzinny festyn „Jesienne Barwy Natury”. Impreza zaplanowana na sobotę (14.09) odbędzie się na placu zabaw na ul. Jeziornej.
 
…to tytuł wystawy autorstwa Leszka Górskiego, której wernisaż odbędzie się w najbliższą niedzielę (8.09) o godz. 18.00 w Galerii „Śnieżne Krużganki”.
W Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się 15. edycja Festiwalu „Nocne Śpiewanie”. Gośćmi tegorocznej odsłony będą Marek Piekarczyk, Marcin Januszkiewicz, Grzegorz Tomczak, zespoły „Czerwony Tulipan” i „Godzina do świtu” oraz chór „Coro Desico&Brass Project.
Rada Osiedla Szczekanica zaprasza na festyn. Zabawa dla mieszkańców osiedla zostanie zorganizowana na placu przy ul. Rzecznej. Początek o godz. 16:00.
Wakacje dobiegły już końca. Dzieciom pozostały tylko wspomnienia wesołych chwil spędzonych na zajęciach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury.
2 września w Mediatece odbyło się spotkanie z Janem Tyszlerem, autorem książki „Wieluń i pamięć”. W czasie spotkania publicysta opowiedział o bombardowaniu Wielunia i pierwszych dniach września 1939, m.in. podróży przez płonący Piotrków.
Z okazji przypadającej w tym roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Muzeum przygotowało ofertę edukacyjną dla szkół. Skorzystać można z niej w oddziale Muzeum w Polichnie.
W najbliższy poniedziałek (2.09) Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Janem Tyszlerem, świadkiem wydarzeń września 1939 roku. Początek o godz. 17:00 w Mediatece 800-lecia.
1 września z okazji 80. rocznicy wybuch II wojny światowej na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się patriotyczny  koncert pt. Listy z Piotrkowa.
Wakacje nieuchronnie zmierzają do końca. Już w poniedziałek we wszystkich szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. W tygodniu kończącym wakacje zapraszamy na ostatni w tym roku Rodzinny Festyn Plenerowy.