W poniedziałek rozpoczęły się pierwsze prace przy przebudowie autostrady A1 na odcinku od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego.
Już po raz kolejny w naszym mieście odbędzie się konkurs historyczny poświęcony postaci Witolda Pileckiego. W rywalizacji mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego.
Na osiedlu Wierzeje systematycznie rozbudowywana jest infrastruktura drogowa. Obecnie trwa budowa ulic Żeglarskiej i Koralowej na osiedlu Jeziorna.
Piotrkowska mediateka została nominowana w konkursie „TOP Inwestycje Komunalne 2019” organizowanym przez Portal Samorządowy.
W piątkowe popołudnie na antenie Telewizji Piotrków odbyło się losowanie nagród za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki zamieszczonej w roczniku „Nasz Piotrków”.
15-03-2019

Znów mocno zawieje

Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed silnym wiatrem, który znów ma się pojawić nad Piotrkowem Trybunalskim.
Dziś (15.03) do Piotrkowa Trybunalskiego zawitał Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Konsultacje odbyły się w Urzędzie Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10.
Urząd Miasta przystępuje do aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Można do niego zgłaszać działania mające zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.
Wystartowała kolejna edycja konkursu „Zielona Ławeczka”, którego celem jest zmiana wizerunku części osiedla, na którym mieszkamy.
Startuje program Jeremie 2, w ramach którego 670 milionów złotych przeznaczono m.in. na wsparcie przedsiębiorców, osób bezrobotnych oraz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.