Trwa XXXII kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
Od czwartku (31 października), od godziny 12.00, do niedzieli (3 listopada) włącznie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie piotrkowskich cmentarzy.
Dziś (30.10) w okolicy nowo wybudowanego ronda u zbiegu ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej, Armii Krajowej policja wspólnie z Urzędem Miasta prowadziła akcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Wybór ławników kadencji 2020-2023, ustalenie stawek podatku od nieruchomości na 2020 rok oraz przekazanie nieruchomości pod budowę nowych bloków TBS – to najważniejsze uchwały, jakie radni podjęli podczas dzisiejszej (30.10) XIII Sesji Rady Miasta.
Trwa budowa ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem wokół zbiornika Bugaj. Tą inwestycją rozpoczynamy prace związane z zagospodarowaniem terenów wokół jeziora.
Wcześniej niż planowano zakończyła się przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej na rondo. We wtorkowe popołudnie otwarto je dla ruchu pojazdów.
Tradycyjnie w ostatnią środę miesiąca odbędą się obrady piotrkowskiej Rady Miasta. Zapraszamy do zapoznania się z programem XIII Sesji VIII kadencji.
W okresie uroczystości Wszystkich Świętych zmienią się trasy kursowania oraz rozkład jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Przedstawiamy jak pojadą "emzetki".
Na terenie miasta przybywa nie tylko nowych placów zabaw, ale również modernizowane są już te istniejące. W ostatnim czasie gruntowny remont przeszedł plac przy ulicy Topolowej.
Dobiega końca remont około 400-metrowego odcinka ulicy Dmowskiego. Wykonane prace idealnie korelują z przebudowanym skrzyżowaniem Dmowskiego/A.Krajowej na rondo.