Kubuś jest pierwszym piotrkowianinem urodzonym w 2019 roku. W środę (2.01) chłopca oraz szczęśliwą mamę odwiedził prezydent Krzysztof Chojniak.
Jeszcze trzy nieruchomości czekają na inwestorów w ramach Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Przetargi na działki już w lutym.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed silnymi wiatrami, które 1 i 2 stycznia mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Przy wieży ciśnień stanęła Ławka Niepodległości. Element małej architektury to pamiątka obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Telewizja Piotrków przygotowała kilkuminutowy kalejdoskop podsumowujący 2018 rok. Zapraszamy do obejrzenia filmu.
 
Podsumowanie 2018 roku oraz plany na najbliższych 12 miesięcy – to tematy o których prezydent Krzysztof Chojniak opowiadał podczas sylwestrowego wydania „O tym się mówi”.
Blisko 120 tys. zł pozyskał piotrkowski magistrat z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dofinansowanie w formie pożyczki przeznaczono na budowę oświetlenia ulicznego na terenie osiedla Wyzwolenia.
Kolejny rok z rzędu w Piotrkowie Trybunalskim będziemy mieć patrole ponadnormatywne funkcjonariuszy Policji. To efekt porozumienia, jakie w piątek (28.12) podpisano pomiędzy magistratem a piotrkowską Komendą Miejską Policji.
Pożegnanie roku 2018 i przywitanie Nowego Roku w naszym mieście odbywa się za pomocą widowiskowego kilkuminutowego pokazu sztucznych ogni. Nie inaczej będzie również podczas tegorocznej nocy sylwestrowej.
Major John Raymond Benett został Honorowym Obywatelem Piotrkowa Trybunalskiego. Tytuł bohaterowi walk podczas II wojny światowej nadała Rada Miasta.