12 lutego wybrano Radę Osiedla „Belzacka”. Było to trzecie podejście do wyboru przedstawicieli w tej radzie osiedla. Wreszcie udane.
Rokrocznie w Piotrkowie przybywa wyremontowanych budynków. Część z nich to także nieruchomości prywatne. Właśnie z myślą o właścicielach takich kamienic organizowany jest konkurs „Nowa Elewacja”.
Piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Piotrkowska Orkiestra Kameralna i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej II st. pod dyrekcją Ewy Izydorczyk-Grzelak zapraszają na coroczny koncert karnawałowy.
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci - w myśl tej zasady Piotrków Trybunalski od lat stawia na edukację ekologiczną. Tylko w ubiegłym roku zrealizowaliśmy pięć projektów za blisko 150 tys. złotych.
14 lutego kino Piksel zaprasza na wyjątkowy film o miłości. „Nie opuszczaj mnie” to południowokoreański film o sile miłości, która przetrwała dziesiątki lat.
Kolejna piotrkowska placówka oświatowa wzbogaci się o kompleks sportowo-rekreacyjny. Jeszcze w tym roku z nowego obiektu będą mogli korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11.
Wiatr nie odpuszcza. Przed nami kolejny dzień, w którym nad Piotrkowem Trybunalskim będzie mocno wiało. Zachowajmy szczególną ostrożność.
Sportowym bohaterem weekendu na świecie był Armand Duplantis. 20-letni Szwed, skacząc 6,17 m, pobił rekord świata w skoku o tyczce. Tej sztuki dokonał na sprzęcie wyprodukowanym przez piotrkowską firmę "Polanik".
Od dziś (11.02) do piotrkowian rozsyłane są zawiadomienia o zmianie stawki za śmieci. Nowe opłaty – 20 zł od osoby za śmieci segregowane – będą obowiązywać od 1 marca.
W czwartek (13.02) w piotrkowskiej hali Relax odbędzie się Orlen Przedszkoliada Tour. Gościem imprezy będzie jedna z najlepszych polskich lekkoatletek – Justyna Święty-Ersetic.