Urząd Miasta przystępuje do aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Można do niego zgłaszać działania mające zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.
Stoisko „Piotrków Trybunalski - 800 lat w centrum Polski” otrzymało nagrodę za najlepszą prezentację miasta podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu.
Ponad sześćdziesięciu zawodników wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Piotrkowa Trybunalskiego w brydżu sportowym parami, które w niedzielę (3.03) odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury.
04-03-2019

100 lat pani Heleny

Kolejna piotrkowianka dożyła 100 lat. W niedzielę (3.03) setne urodziny obchodziła pani Helena Jureńczyk.
04-03-2019

E-dowody od dziś

Od 4 marca można składać wnioski o e-dowód, który zastępuje dotychczasowy dokument tożsamości. Nowy dowód będzie zawierał warstwę elektroniczną, czyli wbudowany wewnątrz chip.
03-03-2019

Dla Niezłomnych

Uroczysta eucharystia, złożenie kwiatów oraz bieg „Tropem Wilczym” – tak uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych.
Strefa Rekreacji Street Workout Park „Wyzwolenie” to jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego 2018. Obiekt powstanie przy "Ekonomiku".
 
Wystartowała kolejna edycja konkursu „Zielona Ławeczka”, którego celem jest zmiana wizerunku części osiedla, na którym mieszkamy.
Wróżki, diabły, misie, książęta i królewny oraz wiele innych postaci pojawiło się w czwartek (28.02) na lodowisku. Wszystko za sprawą balu karnawałowego, który był ostatnią imprezą tegorocznego sezonu na miejskiej ślizgawce.
Górnicza, energetyczna, stoczniowa, kolejowa – te i wiele innych branż nie mogłoby funkcjonować bez jednej z naszych piotrkowskich firm – „Pioma Odlewnia”.