Dwa ostatnie weekendy maja w Piotrkowie Trybunalskim zapowiadają się bardzo artystycznie. Przed nami Festiwal Kapel Podwórkowych oraz Festiwal Kultury Miast Partnerskich.
Od poniedziałku (6.05) kierowcy mogą korzystać z nowej darmowej usługi w aplikacji mObywatel. Dzięki mPojazd w smartfonie mamy dostęp do dowodu rejestracyjnego, polisy OC i karty pojazdu.
8 maja 1945 r. w Berlinie podpisano bezwarunkowy akt kapitulacji Niemiec, który zakończył II wojnę światową w Europie, największy i najtragiczniejszy konflikt w historii ludzkości. Dziś mijają 74 lata od tamtych wydarzeń, a pamięć o poległych za wolność Ojczyzny jest wciąż żywa.
Poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu to główne zadania przebudowy skrzyżowania ulic Żelaznej i Haeringa. W tym miejscu pojawi się sygnalizacja świetlna.
Trwają zapisy na jubileuszowy – V Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 21 czerwca.
Przejazd w ciągu ulicy Twardosławickiej przez najbliższy czas pozostanie otwarty. Możliwy będzie ruch samochodowy i pieszy.
Już po raz czternasty w naszym mieście odbył się Integracyjny Indywidualny Turniej w Boccię. Zawody we wtorek (7.05) zorganizowano w hali „Relax”.
Już w najbliższy piątek (10.05) odbędzie się rodzinny piknik zorganizowany z okazji Dni Funduszy Europejskich. Zapraszamy od godziny 13:00 w Rynek Trybunalski.
 
Referat Spraw Społecznych przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, że do 31 maja  należy wnieść II ratę opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń.
Już niedługo mieszkańcy naszego miasta będą mogli korzystać z nowego obiektu sportowego. Kompleks nowoczesnych boisk powstaje przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Kostromskiej.