Do 9 stycznia trwają konsultacje w sprawie lokalizacji stacji roweru miejskiego w kolejnym sezonie. Zgłoszenia przyjmuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.
Zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą od 1 stycznia 2019 roku prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształciło się w prawo własności.
Piotrków Trybunalski był jednym z wielu polskich miast, w których zorganizowano Orszak Trzech Króli. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze spektaklu ulicznego.
Trwa jedenasta edycja konkursu „Nowa Elewacja”, który skierowany jest do właścicieli kamienic ulokowanych w centrum miasta. Zgłoszenia budynków wyremontowanych w 2018 roku przyjmowane są do końca lutego.
80 sztuk dzików zostanie odstrzelonych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Działanie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa ASF.
 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że 1 stycznia weszły w życie przepisy, które ułatwiają przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców oraz obniżą koszty związane z ich przechowywaniem.
03-01-2019

Zmiana adresu PSZOK

Z dniem 1 stycznia 2019 roku zmienił się adres Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 
31 stycznia upływa termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży alkoholu i dokonania opłaty za korzystanie z zezwolenia.
Korowód kolędników z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem na czele po raz kolejny przejdzie ulicami naszego miasta. Święto Trzech Króli już w najbliższą niedzielę (6 stycznia).
Zegary odliczające czas do zmiany świateł pojawiły się na skrzyżowaniu ulic Jerozolimskiej i Wojska Polskiego. Wcześniej czasomierze upłynniające ruch na drogach zainstalowano także u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Stronczyńskiego.