Piotrków Trybunalski był bohaterem piątkowego (6.09) poranka w radiu Wnet. Audycja nadawana była z Mediateki 800-lecia.
Ponad 100 uczniów ze szkoły Golda Meir High School z miasta partnerskiego Ness Ziona w Izraelu odwiedziło II Liceum Ogólnokształcące. Spotkanie było okazją do wymiany poglądów i zainteresowań pomiędzy piotrkowską a izraelską młodzieżą.
Już jutro (06.09) Piotrków Trybunalski będzie bohaterem poranka w radiu Wnet. Zapraszamy do słuchania już od 7:00.
Wrześniowe pensje nauczycieli pozostały na niezmienionym poziomie. Powód braku zapowiedzianych podwyżek? Póki co nie przekazano pieniędzy z budżetu państwa na ten cel.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w zajęciach artystycznych, które w nowym sezonie będą organizowane w placówce.
W tym tygodniu oddano do użytku przejazd i przejście w ciągu ul. Twardosławickiej na wysokości przebudowywanej autostrady A1. To rozwiązanie umożliwi komunikację miasta z gminą Grabica.
Seminarium poświęcone zagadnieniom rewitalizacji odbędzie się 12 września w piotrkowskiej Mediatece. Spotkanie jest pierwszym z cyklu „Łódzkie na plus z Funduszami Europejskimi”.
Już po raz kolejny w naszym mieście na początku września realizowana jest akcja „Bezpieczna droga do i ze szkoły” skierowana do najmłodszych uczniów szkół podstawowych.
W połowie lipca rozpoczęła się przebudowa ul. Pereca będąca kolejną częścią rewitalizacji Starego Miasta. Na całej drodze obecnie prowadzone są roboty podziemne.
W naszym mieście pojawiło się 9 sztuk przenośnych defibrylatorów. Urządzenia pomagające ratować życie zostały zainstalowane w miejskich placówkach.