Już po raz trzynasty w naszym mieście odbywa się Festiwal Klarnetowy. Dziś (14.05) rozpoczęły się pierwsze przesłuchania konkursowe.
Urząd Miasta przygotowuje się do zagospodarowania terenów wokół jeziora Bugaj. W przyszłym tygodniu odbędą się warsztaty, których celem jest wypracowanie optymalnych rozwiązań dla tego obszaru.
1 czerwca na ulicy Słowackiego odbędzie się II Meeting Gospodarczy. Do udziału w nim i prezentacji swojej oferty zapraszamy firmy z Piotrkowa Trybunalskiego.
Piotrkowska mediateka została "Top Inwestycją Komunalną 2019". Plebiscyt został zorganizowany przez opiniotwórczy Portal Samorządowy.
O 13:00 w sercu piotrkowskiej Starówki rozpoczął się piknik zorganizowany z okazji Dni Funduszy Europejskich. Zabawa potrwa do późnych godzin popołudniowych.
Wraz z nadejściem wiosny rozpoczynają się kolejne prace drogowe na terenie miasta. Kilka dni temu rozpoczął się remont chodnika na ul. Belzackiej.
6 maja rozpoczęła się rekrutacja do Miejskiego Żłobka Dziennego. Nabór wniosków potrwa do 17 maja.
Już w najbliższą niedzielę (12.05) piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zaprasza na VI Historyczny Piknik Rodzinny.
Do 31 maja można zgłaszać kandydatów do Złotej Wieży Trybunalskiej. W tym roku Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego wręczy statuetkę po raz 44.
Ornaty, sztandary oraz haftowane obrazy – to dzieła piotrkowskiej firmy „Haftina”, która z małej firmy przerodziła się w przedsiębiorstwo eksportujące na wszystkie kontynenty.