Wzdłuż trasy W-Z zaplanowano kolejną inwestycję zwiększającą bezpieczeństwo pieszych. „Aktywne przejście” powstanie w rejonie skrzyżowania Al. Kopernika z ul. Próchnika.
Trwają ponowne wybory do Rad Osiedli. Spotkania wyborcze odbywają się w jednostkach pomocniczych gminy, w których wcześniej nie było odpowiedniej frekwencji.  
Na piotrkowskim Podzamczu dobiega końca budowa kolejnej miejskiej kamienicy. Obecnie wykańczane są mieszkania oraz elementy elewacji.
W piątek (28.06) w galerii Ośrodka Działań Artystycznych odbył się wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród w jubileuszowym – V Piotrkowskim Biennale Sztuki.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed groźnymi burzami, które dziś popołudniu i w nocy mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności.  
Centrum Informacji Turystycznej na wakacje przygotowało specjalną ofertę. Codziennie można skorzystać z darmowych wycieczek z przewodnikiem po najważniejszych zabytkach Piotrkowa.
28-06-2019

Boiska na wakacje

Od początku wakacji zarówno dzieci, jak i dorośli mogą cieszyć się z nowego obiektu sportowego. Kompleks boisk powstał przy Szkole Podstawowej nr 2.
Wakacje rozpoczęły się na dobre. Od wielu lat nieodłącznym elementem wakacji są Rodzinne Festyny Plenerowe organizowane w różnych częściach miasta. Nie inaczej będzie tym razem.
Na przełomie czerwca i lipca organizowane są ponowne wybory do rad osiedli. Spotkania wyborcze odbywają się w jednostkach pomocniczych gminy, w których wcześniej nie było odpowiedniej frekwencji.  
W okolicy Starego Miasta powstał nowy parking. Zatoka na kilkanaście aut została wybudowana w rejonie skrzyżowania al. Kopernika z ul. Krakowskie Przedmieście.