Za nami kolejne spotkanie Prezydenta Miasta z piotrkowskimi przedsiębiorcami, które cyklicznie odbywa się w ramach tzw. „śniadań biznesowych”. Na czwartkowe spotkanie przybył I Sekretarz Ambasady Mołdawii w Polsce, który przybliżył rynki zbytu swojego kraju.
Archiwum Państwowe jeszcze w tym roku wprowadzi się do synagogi, w której do niedawna swoją siedzibę miała Miejska Biblioteka Publiczna. Nieruchomość przy ul. Jerozolimskiej 29 będzie tylko przystankiem dla archiwistów - do czasu wybudowania obiektu przy ul. Batorego 10.
Prezydent Krzysztof Chojniak był gościem red. Beaty Hołubowicz-Stachaczyk w środowej audycji "O tym się mówi" wyemitowanej na antenie radia Strefa FM. Zapraszamy do wysłychania wywiadu.
Już po raz piętnasty w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Integracyjny Drużynowy Turniej w Boccię. Zawody odbyły się we worek (5.11) w hali Relax.
Od wtorku (12.11) przyjmowane będą wnioski od osób, które chcą zamieszkać na Podzamczu. Na najemców czekają lokale w remontowanej kamienicy przy ul. Garncarskiej 4.
Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego obradowała w sprawie zmiany organizacji ruchu na nowo powstałym rondzie u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej oraz tzw. „stopków” na niektórych przejściach dla pieszych.
Podopieczni Przedszkola Samorządowego nr 16 odwiedzili dziś (5.11) Urząd Miasta. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły najważniejsze miejsca w magistracie.
Za nami drugi sezon Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Po tegorocznej rozbudowie systemu wzrosła liczba użytkowników i wypożyczeń. Teraz jednoślady trafią do magazynu, gdzie przejdą zimowy przegląd.
Od kilku dni poruszający się po piotrkowskich ulicach mają do dyspozycji nowo wybudowane rondo u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej. Mimo że organizacja ruchu jest zgodna z przepisami rodzi to komplikacje u niektórych kierowców. Będzie zmiana oznakowania.
Czy w 2021 roku po Piotrkowie Trybunalskim będą jeździć pierwsze elektryczne autobusy? Jest na to duża szansa. Tak twierdzi autor Planu Zrównoważonej Mobilności dla Piotrkowa, który przyjęto podczas środowej sesji Rady Miasta.