Do 15 września piotrkowscy uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej mogą składać wnioski na stypednia i zasiłki socjalne.
W najbliższych tygodniach rozpocznie się jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji – modernizacja ul. Wojska Polskiego na tzw. "ryneczku".
Zbigniew Zamachowski będzie gościem kolejnego „Podwieczorku z gwiazdą” organizowanego w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Spotkanie z aktorem odbędzie się w najbliższy czwartek (12.09).
„Granice pamięci” – to tytuł wydarzenia, które Miejska Biblioteka Publiczna organizuje w ramach obchodów 80. rocznicy powstania w Piotrkowie Trybunalskim pierwszego getta w okupowanej Europie. Zapraszamy już w czwartek, 12 września.
Jeszcze przez tydzień można oddawać głosy na projekty budżetu obywatelskiego 2020. Znamy liderów na półmetku głosowania.
W minioną sobotę (7.09) Rada Osiedla „Szczekanica” zorganizowała festyn rodzinny. Były m.in. dmuchańce, gry i konkursy oraz wspólne grillowanie.
6 września weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zmiany w prawie wprowadzają m.in. obowiązek segregacji odpadów.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na „Narodowe Czytanie 2019”. Tak jak w całym kraju, wydarzenie odbędzie się 7 września. Zapraszamy do Mediateki 800-lecia od godz. 15:00.
31 rodzin zamieszka w pięknej nowej kamienicy, która wybudowana została przy skrzyżowaniu ulic Starowarszawskiej i Jerozolimskiej. Wręczenie kluczy lokatorom już 11 września.
„Do góry nogami” – to tytuł ósmej już edycji ogólnopolskiego „Konkursu na Fraszkę Trybunalską” organizowanego przez Centrum idei „Ku Demokracji”.