Dobiega końca renowacja kolejnego budynku zlokalizowanego na Starym Mieście. Odrestaurowaną fasadę zobaczyć można już przy ul. Garncarskiej 13.
W czwartek (20.02) w Mediatece 800-lecia Komenda Miejska Policji zorganizowała spotkanie pod hasłem „Bezpieczny senior”. Jej celem jest ochrona starszych osób przed oszustami.
25 lutego w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia będziemy ponownie gościć Politechnikę Częstochowską. Naukowcy przeprowadzą zajęcia dla zorganizowanych grup piotrkowskiej młodzieży.
Do końca lutego można nadsyłać zgłoszenia do dwunastej edycji konkursu „Nowa Elewacja”. Udział w nim mogą wziąć właściciele budynków, które zostały wyremontowane do końca 2019 r.
Nowe ogrodzenie oraz furtki i bramy, remont wjazdu i wykonanie placu rekreacyjnego – to zakres kolejnej inwestycji w bazę sportową Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5.
331 sztuk dzików zostanie odstrzelonych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Działanie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa ASF.
Jeszcze w tym roku zmodernizowana zostanie ulica Zalesicka. Przebudowany będzie około kilometrowy odcinek od posesji nr 66 do przepustu przy Śrutowym Dołku.
„Turysta” to inteligentna i intymna tragikomedia psychologiczna, w której pozornie nieistotne zdarzenie doprowadza do rewolucji w życiu głównych bohaterów. Film nagrodzony na festiwalu w Caanes już w sobotę (22.02) w kinie Piksel.
We wtorek (18.02) rozpoczęła się kompleksowa modernizacja ulicy Broniewskiego, na odcinku od ul. Krasickiego do ulicy Reagana. To kolejna inwestycja na osiedlu 800-lecia.
Rusza czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie na plus”. Podczas spotkania informacyjnego będzie można dowiedzieć się, jak złożyć wniosek oraz na jakie projekty można pozyskać pieniądze.