V Piotrkowskie Święto Miodu zbliża się wielkimi krokami. Impreza zorganizowana zostanie 21 lipca i będzie częścią I Trybunalskiego Festiwalu Smaków.
O kolejnych kilkanaście sztuk powiększył się zasób miejsc postojowych w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem nowy parking wybudowany został po zachodniej stronie miasta.
Dzięki kolejnym inwestycjom poprawia się bezpieczeństwo na trasie W-Z. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo o zmianach na popularnej "dwupasmówce".
Lipiec w Piotrkowie Trybunalskim upłynie pod znakiem imprez kulturalno-rozrywkowych. Rozpoczynamy w weekend (6-7.07) piknikiem lotniczym Fly Fest.
We wtorek (9.07) rozpoczynamy kolejny etap przebudowy skrzyżowania Dmowskiego/Armii Krajowej. Uwaga na zmianę tras autobusów komunikacji miejskiej.
U zbiegu ulic Żelaznej i Haeringa powstaje sygnalizacja świetlna oraz wymieniona będzie nawierzchnia. To kolejna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo na piotrkowskich skrzyżowaniach.
Piotrkowianin Janusz Adam Migdał - działacz Solidarności, w latach 80. ubiegłego wieku represjonowany przez władzę komunistyczną - został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Uroczystość nadania odznaczeń przez Instytut Pamięci Narodowej odbyła się w połowie czerwca w Łodzi.
„Potencjał gospodarczy miasta” – taki tytuł nosi galeria plenerowa, która stanęła w parku św. Jana Pawła II. Na planszach przedstawiono część firm produkcyjnych prowadzących działalność w naszym mieście.
Przejście z węgla na gaz – to główne założenia modernizacji systemu ciepłowniczego w Piotrkowie. O planach w tym zakresie opowiadał w wywiadzie na antenie radia Strefa FM wiceprezydent Adam Karzewnik.
Każda osoba, której nie stać na poniesienie kosztów odpłatnej pomocy prawnej może skorzystać z darmowych porad, które udzielane są w Piotrkowie Trybunalskim.