Przypominamy, że dziś (17.05) w Rynku Trybunalskim ze specjalnym koncertem wystąpią klarneciści biorący udział w XIII Festiwalu Klarnetowym. Początek o godzinie 19.00.
To będzie wyjątkowe zakończenie sezonu piłki ręcznej w Piotrkowie. Charytatywny mecz na rzecz Domu Dziecka zagrają Piotrcovia z Piotrkowianinem.
W najbliższy weekend w naszym mieście odbędą się XXIV Inspektorialne Igrzyska Salezjańskie. Młodzież z całej Polski będzie rywalizować na obiektach sportowych Piotrkowa Trybunalskiego.
Rozpoczęła się kolejna inwestycja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na piotrkowskiej trasie W-Z. Nowa sygnalizacja pojawi się na skrzyżowaniu Kostromska/Sikorskiego.
Regały ze starej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej nie będą już potrzebne w mediatece. Z tego względu biblioteka je wyprzedaje.
15 czerwca odbędzie się piąty lekkoatletyczny mityng Polanik Cup. Zapisy uczestników już wystartowały, a gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Piotr Lisek.
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prezydent Krzysztof Chojniak odebrał nagrodę dla "Top Inwestycji Komunalnej 2019", tj. "Mediateki 800-lecia".
Przez jeden majowy weekend, od 15 lat, Piotrków Trybunalski staje się stolicą muzyki podwórkowej. Przed nami jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego.
25 maja mija 71 lat od zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego przez komunistyczne władze Polski. Dzień przed rocznicą na marsz, ku czci jednego z największych bohaterów w dziejach Rzeczpospolitej, zaprasza Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
Znamy już wszystkie szczegóły najnowszej odsłony budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku do wydania będzie 2 mln 400 tys. zł.