11 listopada tego roku przypada 101. rocznica odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Piotrkowianie w sposób uroczysty i podniosły świętowali tę ważną dla każdego Polaka datę. Zapraszamy do obejrzenia relacji z obchodów.
Zbigniew Skrzek dołączył do zaszczytnego grona Honorowych Obywateli Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Uroczystość wręczenia tytułu odbyła się dziś (10.11) po mszy hubertowskiej odprawionej w kościele oo. Bernardynów.
Już po raz dziesiąty piotrkowianie spotkali się na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych organizowanym z okazji Święta Niepodległości. Koncert rokrocznie odbywa się w wigilię 11 listopada.
101 sadzonek drzew miododajnych i akompaniament Miejskiej Orkiestry Dętej. Tak wyglądał event ekologiczny, który odbył się dziś (10.11) na wyremontowanym placu Niepodległości.
Dziś (9.11) odbyła się uroczystość podsumowująca miniony rok działalności piotrkowskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.
10 listopada 2009 roku zmarł generał Kazimierz Załęski ps. „Bończa”, Honorowy Obywatel Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W rocznicę śmierci miejsce spoczynku odwiedzili przedstawiciele władz miasta.
Dziś (8.11) punktualnie o 11.11 w piotrkowskich szkołach odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji "Szkoła do hymnu 2019". To kontynuacja organizowanej w ubiegłym roku, z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, akcji „Rekord dla Niepodległej”.
Prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ul. Wroniej idą pełną parą. W ramach inwestycji prawie kilometrowy odcinek chodnika, od ulicy Roosevelta do Urzędu Skarbowego, zmieni się w ciąg pieszo-rowerowy.
 
Nowe alejki i ławki, więcej drzew i kwiatów, plac zabaw, do tego stacja naprawcza dla rowerów, ładowarki do telefonów. Wszystko to pięknie podświetlone. Tak wygląda plac Niepodległości po remoncie, którego otwarcie odbędzie się w niedzielę (10.11).
11 listopada przypada 101. rocznica odzyskania przez polski naród niepodległości. Poniżej prezentujemy program piotrkowskich obchodów.