10-01-2019

Nasz Piotrków 2018

Pod koniec ubiegłego roku Urząd Miasta wydał piętnasty numer gazety „Nasz Piotrków”. Tradycyjnie w roczniku znajduje się podsumowanie minionych dwunastu miesięcy.
116 tysięcy klientów obsłużyło Biuro Obsługi Mieszkańców w 2018 roku.
Rozpoczyna się nowa kadencja piotrkowskich Rad Osiedli. Już w styczniu startują wybory do jednostek pomocniczych gminy. Prezentujemy harmonogram wyborów.
Jeszcze tylko jeden mecz dzieli Kamila Majchrzaka od udziału w Australian Open. W drugiej rundzie kwalifikacji piotrkowian pokonał Amerykanina Noah Rubina.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed oblodzeniami, które dziś od późnego wieczora będzie występować w Piotrkowie Trybunalskim.
Kamil Majchrzak bardzo udanie rozpoczął walkę o udział w pierwszym tegorocznym turnieju Wielkiego Szlema. W pierwszej rundzie kwalifikacji do Australian Open pokonał Kanadyjczyka Braydena Schnura 6:4, 6:3.
Urząd Miasta zaprasza na akcję informacyjną przybliżającą zasady, na jakich można skorzystać z 60-procentowej bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego w prawo własności.
„Human Machine” to zupełnie nowa propozycja na sportowej mapie Piotrkowa. Po raz pierwszy w naszym mieście zorganizowany zostanie cykl ekstremalnych biegów.
„Wprowadzać na rynek produkty, na których inni będą chcieli się wzorować” – to motto piotrkowskiej firmy Generiks, która na rynku działa od 2010 roku.
Milion złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego trafi do I Liceum Ogólnokształcącego. Dzięki tym pieniądzom w placówce zrealizowany zostanie projekt „Kierunek przyszłość”.