Dzisiaj: Czwartek 04 czerwca 2020

W ubiegłym tygodniu społeczność Szkoły Podstawowej nr 11 świętowała Dzień Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza, połączony z Dniem Dziecka.
Dwie fotograficzne wystawy będzie można od najbliższej niedzieli (5.06) oglądać w Centrum Idei ku Demokracji. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć prace Artura Rogalskiego i Piotra Wypycha.
1 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zorganizowano I Piknik Nauki i Techniki EXPLORER. W imprezie udział wzięło ponad tysiąc gimnazjalistów z miasta i powiatu.
Uczniowie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 obchodzili wczoraj (2.06) Dzień Ekonomika. Świętowanie było taneczne, kolorowe i… bajkowe.
Reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 wygrała XI Turnieju Wiedzy Ekonomicznej  „Polski Przedsiębiorca w obliczu rosnących dysproporcji społecznych i wyzwań dla gospodarki”.
Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Młode Talenty”. Tym razem na dziedzińcu usłyszeć będzie można najpiękniejsze arie operowe i operetkowe w wykonaniu Joanny Kabzińskiej.
W miniony weekend w Szydłowcu po raz dwudziesty pierwszy zorganizowano ogólnopolskie Zamkowe Spotkania Teatralne „O Laur Złotego Gargulca”. Na festiwalu nie zabrakło Piotrkowa Trybunalskiego, który reprezentowany był przez teatr „Busola”.
„Żyj smacznie i zdrowo” to tytuł edukacyjnego programu firmy „Winiary”, który dotyczy zdrowego odżywiania w Polsce. W gronie laureatów projektu znaleźli się uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na „Noc Bibliotek”. W najbliższą sobotę (4.06) odbędzie się wieczorno-nocna impreza promująca czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.
Gotowy jest już czerwcowy „Informator Kulturalny”, w którym można znaleźć informacje na temat imprez organizowanych w naszym mieście w ciągu najbliższego miesiąca.