Dzisiaj: Wtorek 04 sierpnia 2020

„Serce dla Julki” to tytuł akcji charytatywnej, którą w minionym tygodniu zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 13.
Uczestnicy warsztatów rękodzieła artystycznego z Klubu Seniora działającego przy Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyli Berło Królowej Jadwigi – jedną z głównych nagród w VI Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniora - Radomsko 2016.
17-06-2016

Święto w II LO

W minionym tygodniu w II Liceum Ogólnokształcącym odbyło się święto szkoły, podczas której uczczono wygraną placówki w plebiscycie na najfajniejszą szkołę ponadgimnazjalną.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie ze znanym aktorem filmowym i telewizyjnym Henrykiem Gołębiewskim.
Centrum idei „Ku Demokracji” zaprasza na wystawę zatytułowaną „ANTYPODY, czyli takie miejsce, które jest najdalej jak się da – dalej się nie da uciec".
Joanna Kieszczyńska, uczennica II LO, została laureatką 40. Jubileuszowej Olimpiady Artystycznej, która odbyła się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz w Muzeum – Pałacu w Wilanowie. Piotrkowianka rywalizowała w sekcji historii sztuki.
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a co za tym idzie beztroski czas szczególnie dla dzieci. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych piotrkowian podczas wypoczynku Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony przeprowadził konkurs edukacyjny pn. "Bezpieczni w lesie – budujemy szałas".
Kilkudziesięciu uczniów z piotrkowskich szkół wzięło w piątek (10.06) udział w happeningu organizowanym w ramach akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”.
II Liceum Ogólnokształcące zrealizowało międzynarodowy projekt „Inspirowane pamięcią”, którego celem było twórcze podejście do mówienia o lokalnej historii związanej z II wojną światową.
II Liceum Ogólnokształcące zaprasza gimnazjalistów i ich rodziców oraz sympatyków szkoły na wspólne świętowanie zwycięstwa w plebiscycie „Najfajniejsza szkoła ponadgimnazjalna”.