Dzisiaj: Wtorek 13 kwietnia 2021

Aktualności

zając plakat
"Zające, pisanki, baranki… i inne tradycje wielkanocne” to tytuł konkursu plastycznego, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury. Prace należy przesłać do 21 marca.
wiosna4
„Powiew wiosny” to temat przewodni wystawy w wykonaniu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ekspozycję można oglądać w Mediatece 800-lecia.
info-1613137446
Rusza IX Wojewódzki Konkurs Literacki Wiedzy o Olimpiadach i Olimpijczykach. Udział mogą wziąć w nim uczniowie z terenu województwa łódzkiego ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
2
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych .Z okazji dzisiejszego święta zamieszczamy wspomnienia żołnierza Konspiracyjnego Wojska Polskiego i Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego – Władysława Hartmana.
konkurs Kraina
… pod takim tytułem odbędzie się V edycja konkursu rękodzieła artystycznego. Prace należy nadsyłać do 30 kwietnia.
spektakl
„Janek Wędrowniczek” to tytuł spektaklu teatralnego, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury. Przedstawienie będzie można obejrzeć w niedzielę (28.02).
_MG_8540
„Iware-Komon” to tytuł wystawy autorstwa Elżbiety Baneckiej. wernisaż odbędzie się w piątek (19.02) w Ośrodku Działań Artystycznych.
dyplom
Anastazja Król, uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 12, zdobyła wyróżnienie w XV edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. Organizatorem był Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.
1a
„Cichociemni na piotrkowskiej ziemi” to tytuł kolejnej wystawy udostępnionej w Oddziale Muzeum w Polichnie. Prezentacja poświęcona została cichociemnym żołnierzom Armii Krajowej na terenie piotrkowskiego Inspektoratu AK.
muzeum
„Rekonstrukcje ubiorów dziecięcych od XVII do XIX wieku” – to tytuł najnowszej wystawy przygotowanej przez piotrkowskie Muzeum. Ekspozycję będzie można oglądać od środy (17.02).