Urząd Miasta przystępuje do „Programu Ograniczania Niskiej Emisji”. Dzięki temu piotrkowianie mogą otrzymać 40 proc. dofinansowania na wymianę pieców w przydomowych kotłowniach.
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłasza nabór do projektów  aktywizujących osoby zwolnione oraz przewidziane do zwolnienia. Rusza także nabór do konkursu na projekty ułatwiające powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3.
Na ostatniej prostej jest modernizacja elewacji miejskiej kamienicy przy pl. Czarnieckiego 8. Praktycznie gotowa jest fasada budynku.
W poniedziałek (30.01) rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa na obszarze całego województwa łódzkiego. W Piotrkowie Trybunalskim przed komisją lekarską trzeba będzie się stawić  w dniach od 27 lutego do  22 marca br.
„Program wyrównywania różnic między regionami III” to tytuł projektu, którego celem jest likwidacja barier, wyrównywanie szans i aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.
Zespół OMEGA będzie gwiazdą Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W Urzędzie Miasta podpisano zakontraktowano koncert legendy rockowej sceny muzycznej.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny wspierającej. Jej zadaniem będzie pomoc rodzinom przeżywającym trudności.
2 lutego rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie propozycji zmian granic rad osiedli oraz zmiany nazwy osiedla Starówka. Konsultacje potrwają do 6 kwietnia.
Piotrków Trybunalski ma pierwszą w historii trasę do narciarstwa biegowego. Pętla ma 1200 metrów i została wytyczona na stadionie miejskim „Concordia”.
Czy na piotrkowskiej wieży ciśnień powstanie restauracja bądź inny lokal użyteczności publicznej? W Urzędzie Miasta przygotowywana jest do dzierżawy nieruchomość przy ulicy POW o powierzchni około 0,25 ha.