Park rehabilitacyjny przy szpitalu, bezpłatne szkolenia szybowcowe, a może edukacja ekologiczna - to trzy propozycje Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego dotyczące bezpośrednio naszego miasta. Zachęcamy do oddawania głosów!
14 października w całym kraju obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Piotrkowskie obchody „Dnia Nauczyciela” zorganizowano w czwartek (19.10) w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
W środę (18.10) w Rynku Trybunalskim zorganizowano happening nawiązujący bezpośrednio do jubileuszu 800-lecia Piotrkowa. Uczniowie piotrkowskich szkół utworzyli żywy napis „800 LAT”.
Ułatwienie komunikacji na osiedlach „Wyzwolenia” i „800-lecia” to zadanie nowej drogi, która połączy ul. Sulejowską z ul. Broniewskiego.
„Promyk” tak nazywa się nowopowstały oddział Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej „Bartek”. Trwają już zapisy dzieci.
„Od ognia odpala się ogień, od serca- serce…” słowa św. brata Alberta Chmielewskiego to hasło tegorocznej „Nocy Świętych” organizowanej w Piotrkowie Trybunalskim.
„Budowlanka bawi Reymontem” to tytuł festynu organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3. Impreza odbędzie się w piątek (20.10) w parku im. ks. Józefa Poniatowskiego.
21 października Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na jesienną wycieczkę rowerową. Do pokonania będzie 25 kilometrów.
15 października obchodziliśmy 200-setną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. O polskim bohaterze niepodległościowym pamiętamy także w Piotrkowie Trybunalskim.
Zakończyła się modernizacja trzech placów zabaw. Inwestycje nie tylko uatrakcyjniły miejsca do zabawy, ale także zwiększyły bezpieczeństwo bawiących się dzieci.