W minioną niedzielę (11.11) piotrkowscy myśliwi świętowali zakończenie sezonu. Msza święta ku czci świętego Huberta, patrona myśliwych odbyła się tradycyjnie w kościele oo. Bernardynów.
Od 7 listopada w Urzędzie Miasta wyłożony jest projekt operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków. W związku z dniem wolnym od pracy, który ustanowiono 12 listopada projekt będzie wyłożony o dzień dłużej – do 28 listopada.
Kolejne piotrkowskie szkoły włączyły się w piątkową akcję wspólnego śpiewanie hymnu narodowego. Zapraszamy do obejrzenia materiałów video i zdjęć ze: Szkoły Podstawowej nr 13 oraz ZSP nr 1, 3, 5 i 6.
11 listopada w całym kraju obchodziliśmy święto niepodległości. Z tej okazji w piątek (9.11) uroczystości zorganizowali kombatanci ze Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników.
Za nami ósma odsłona Piotrkowskiego Konkursu Wiedzy o Sporcie. W tym roku rywalizację zorganizowano pod nazwą „Biało-czerwona duma – 100 lat polskiego sportu” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.
Piotrków Trybunalski świętował dziś setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wideo z obchodów.
11 listopada w sali Urzędu Stanu Cywilnego przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej uroczyście wręczyli zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta oraz radnych Rady Miasta w ostatnich wyborach samorządowych.
„Rota”, „O mój rozmarynie”, „My, pierwsza brygada” czy „Przybyli ułani”, to niektóre z pieśni patriotycznych, jakie piotrkowianie śpiewali 10 listopada w Centrum Idei „Ku Demokracji”.
Piotrków Trybunalski będzie hucznie świętował 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.
W poniedziałek (12.11) na modernizowanej ulicy Rzemieślniczej zaplanowano wylewanie ostatniej warstwy asfaltu. Ulica będzie wówczas całkowicie zamknięta dla ruchu.