Dzisiaj: Czwartek 20 września 2018

Trwa przebudowa ulicy Doroszewskiego. Modernizacja obejmuje jezdnię, chodniki oraz miejsca parkingowe.
Już za dwa tygodnie w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się państwowe obchody 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Znamy już szczegółowy program obchodów.
W niedzielę (23.09) kończy się głosowanie w budżecie obywatelskim 2019. Prezentujemy aktualne wyniki oraz listę lokali, w których w niedzielę będzie można zagłosować.
Po kilku latach wędrówki świetlica "Tęcza" od wczoraj ma swoją siedzibę. Placówka mieści się przy ulicy Pawlikowskiego 1 na osiedlu "Wyzwolenia".
W środę (26.09) w naszym mieście odbędzie się patriotyczno-religijna uroczystość upamiętniająca piotrkowianina gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”. Wydarzenie będzie także startem VI edycji Sztafetowego Biegu Przeciwlotników.
Przebudowa ulicy Kostromskiej wkracza w decydującą fazę. Na drodze powstało już nowe rondo, a do zakończenia prac pozostały roboty bitumiczne.
Stare Miasto/Mediateka to nowa stacja piotrkowskiego roweru miejskiego. Przystań dla jednośladów znalazła się przy pasażu łączącym ulice Starowarszawską i Curie-Skłodowskiej.
 
Kamil Majchrzak poprowadził Reprezentację Polski do zwycięstwa 3:2 w meczu z Rumunią w Pucharze Davisa. Dzięki zwycięstwu piotrkowianina w decydującym meczu polscy tenisiści awansowali do Grupy I Strefy Euroafrykańskiej.
W Piotrkowie Trybunalskim uruchomiono pierwszą w mieście zatokę postojową "Pocałuj i jedź". Rodzice mogą zatrzymać w niej auto na 2 minuty, aby pożegnać się i bezpiecznie wysadzić dziecko przed szkołą.
W niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się memoriał Jana Kruza w brydżu sportowym. W zawodach udział wzięli najlepsi brydżyści z całego województwa łódzkiego.