Siatkarze Skry Bełchatów oraz aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska, to goście specjalni Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który w piątek (18.05) odbył się w hali Relax.
Kolejna inwestycja na Podzamczu – przebudowana zostanie ulica Pereca. Nowa droga zostanie połączona z ul. Wojska Polskiego oraz al. Kopernika.
18 maja to dzień ważnych dla Polski rocznic. Tego dnia wspominamy rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a także zwycięstwo wojsk alianckich w bitwie o wzgórze  Monte Casino.
Festiwal folkloru miejskiego dla fanów muzyki podwórkowej oraz akrobatyczne popisy podczas mistrzostw miasta Skate i BMX – to propozycje na rozpoczynający się weekend.
„Ojcowie Niepodległości” to tytuł wystawy, która zainauguruje w Piotrkowie Trybunalskim akcję edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej „Biało-czerwony szlak. Moja Niepodległa”. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek (21.05) w kościele farnym.
W środę (17.05) w Zamku Królewskim odbyło się podsumowujące spotkanie komisji, która przez ostatni rok pracowała nad utworzeniem wniosku o wpisanie wyjątkowych i bogatych w przeszłość miejsc Piotrkowa Trybunalskiego na listę Pomników Historii.
Osiedle domków jednorodzinnych powstaje przy ulicy Piaskowej. W tym roku magistrat w tym rejonie wybuduje nowe sieci podziemne.
Tradycyjnym „puszczeniem bączka” prezydent Krzysztof Chojniak oficjalnie zainaugurował wczoraj (16.05) dwudziesty, jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Interakcje”.
Za nami otwarcie ofert na przebudowę chodnika i oświetlenia na ulicy Wojska Polskiego. Remont powinien wystartować jeszcze na przełomie maja i czerwca.
"Szlachet-Stal" to piotrkowskie przedsiębiorstwo produkujące maszyny i urządzenia do uboju drobiu. Rodzinna firma eksportuje produkty do krajów całego świata.