Żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego uczcili 800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego. Z okazji dostojnej rocznicy w naszym mieście odbył się Piknik NATO.
Rozpoczyna się nowy etap modernizacji ronda Sulejowskiego. W związku z pracami w środę (29.03) zamknięta zostanie ulica Sulejowska, na odcinku od ronda do ul. Wyzwolenia.
W lutym i marcu odbyły się spotkania w ramach programu „Przygotowanie do wejścia na rynek pracy” organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Udział wzięli w nim rodzice zastępczy oraz ich wychowankowie.
Jutro (29.03) odbędzie się trzydziesta siódma Sesja Rady Miasta. Podczas obrad rajcy będą głosować nad szeregiem uchwał.
Emocje po zakończonych Dniach Przyjaźni Polsko-Węgierskiej jeszcze nie opadły, a przed nami kolejna wielka impreza 800-lecia. Już jutro (28.03) odbędzie się Piknik NATO.
Sobotnie (25.03) oficjalne uroczystości Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej rozpoczęły się na piotrkowskim lotnisku. Tam Andrzej Duda i János Áder odsłonili obelisk poświęcony Eugeniuszowi Szyklay.
Piotrkowianie bardzo tłumnie przybyli na mszę świętą w kościele ojców Jezuitów, która była ostatnim punktem dwudniowej wizyty Prezydenta RP i Prezydenta Węgier w Piotrkowie Trybunalskim. Po eucharystii głowy państw spotkali się w Rynku z czekającymi mieszkańcami.
To był wyjątkowy finał wyjątkowych dni! Wielki Koncert Przyjaźni z udziałem Michała Szpaka z zespołem oraz OMEGI zakończył Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Najważniejszym elementem piątkowych (24.03) wydarzeń była Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury.
Rozpoczęły się oficjalne uroczystości Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W Piotrkowie Trybunalskim goszczą prezydenci Polski Andrzej Duda i Węgier János Áder.