21 października (poniedziałek) rozpoczyna się przebudowa ulicy Wojska Polskiego na tzw. ryneczku. Wraz z rozpoczęciem inwestycji zmianie ulegną trasy autobusów komunikacji miejskiej.
Nowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową powstanie w pasie dawnej kolejki wąskotorowej, na odcinku od ulicy Parkowej do Długiej. Za nami przetarg na wykonanie inwestycji.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury ogłasza nabór do kabaretu "Trzeciaki", działającego w ramach Klubu Seniora. 
 
W Piotrkowie trwa sezon prac drogowych. Ekipy remontowe modernizują kolejne ulice. Jedną z nich jest ulica Dmowskiego.
Artur Andrus, Joanna Kołaczkowska, Abelard Giza oraz Festiwal Piosenek Nieuczesanych. Tak prezentuje się program tegorocznych Trybunałów Uśmiechu, które rozpoczynają się w czwartek (17.10).
W miniony weekend w naszym mieście odbyła się kolejna edycja akcji „Tniesz bo wiesz”. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 każdy mógł oddać swoje włosy na rzecz pomocy pacjentkom onkologicznym.
 
W poniedziałek, 21 października rozpoczyna się modernizacja ulicy Wojska Polskiego. Prace pierwszego etapu obejmą odcinek od wiaduktu PKP do ulicy Polnej. 
Ponad 36 tysięcy głosów oddano w Piotrkowie Trybunalskim. Frekwencja w mieście wyniosła 63,81%. Kto otrzymał najwięcej głosów w mieście, a kto dostał się do Sejmu RP?
W niedzielę (13.10) w Barkowicach – Mokrych na Zalewie Sulejowskim odbyły się Otwarte Spinningowe Mistrzostwa Piotrkowa Trybunalskiego.
Koncertem Adama Klareckiego w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba Apostoła (Fara) zainaugurowaliśmy w piątek (11.10) kolejny cykl Piotrkowskiej Jesieni Organowej.