Dzisiaj: Środa 08 kwietnia 2020

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje iż  ważność orzeczeń lekarskich, uprawniających do rent, czy świadczeń rehabilitacyjnych, których termin upływa w czasie epidemii jest wydłużona o 3 miesiące.
 
Zgodnie z planem przebiega remont ul. Pereca. Wykonano już wszystkie prace instalacyjne i większość zaplanowanych robót drogowych. Dzisiaj (7.04) na remontowanym odcinku pojawiły się maszyny wylewające ostatnią ścieralną warstwę asfaltu.
 
Zainspiruj innych do pozostania w domu, pokazując, co wartościowego i ciekawego można zrobić, nie opuszczając czterech ścian. Weź udział w konkursie i pomóż w zwalczaniu koronowirusa.
Piotrkowski magistrat złożył wniosek w ramach programu „Zdalna szkoła” o dofinansowanie zakupu komputerów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. W ramach rządowego programu miasto kupi 46 laptopów z dostępem do Internetu, niezbędnym oprogramowaniem i  ubezpieczeniem.
 
W związku z utrudnieniami w odbiorze odpadów komunalnych związanymi z pandemią koronawirusa, następuje przesunięcie terminu odbioru odpadów komunalnych segregowanych w sektorze III dla zabudowy jednorodzinnej.
 
W sytuacji zagrożenia epidemicznego w jakiej się znajdujemy piotrkowski magistrat wspiera piotrkowskie szpitale. Dzisiaj (04.06) Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak przekazał lecznicom niezbędny do ochrony przed zakażeniem koronawirusem sprzęt.
 
O życiu miasta w nadzwyczajnych okolicznościach z Beatą Hołubowicz-Stachaczyk rozmawiał w piątek (3.04) prezydent Krzysztof Chojniak. Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, że przegłosowanie ustaw związanych z tzw. tarczą antykryzysową oznacza także przedłużenie ważności wydanych orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności oraz kart parkingowych.
03-04-2020

Nowe oblicze bloku

Nie tylko lepsza funkcjonalność, ale zdecydowana poprawa estetyki – to zalety remontu elewacji i wymiany balkonów w jednym z bloków przy ul. Krasickiego.
Piotrkowskie Centrum Profilaktyczno-Terapeutyczne Pomarańczowa Linia w czasie kryzysu epidemiologicznego uruchamia telefoniczną pomoc psychologiczną i terapeutyczną.