REAC Poland to druga - obok MBL Poland - piotrkowska firma produkująca dla branży rehabilitacyjnej. W zakładzie produkowane są m.in. elementy do wózków inwalidzkich.
Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że 17 lipca opublikowane zostało rozporządzenie Wojewody Łódzkiego w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików.
Rozpoczęła się budowa kolejnego wielofunkcyjnego boiska. Plac do gry powstaje przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Przed nami najsłodszy weekend na Starówce. Już w najbliższą niedzielę w Rynku Trybunalskim odbędzie się Piotrkowskie Święto Miodu.
 
18-07-2018

50 milionów od ZUS

50 milinów złotych przeznaczył w tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy.
…to wyjątkowa akcja podjęta przez sadowników z Błędowa nieopodal Grójca. W ten sposób zapraszają do wspólnego zbierania wiśni, a w przyszłości także innych owoców. Za każde 100 kg owoców, które uda się zebrać, rodzina otrzyma 70 kg.
W poniedziałek (16.07) w wieku 70 lat zmarła mecenas Ewa Juszko-Pałubska, bohaterka podziemnej „Solidarności”.
Od kilku godzin nad Piotrkowem Trybunalskim intensywnie pada deszcz. Zgodnie z prognozami synoptyków taka sytuacja może potrwać do późnego wieczora.
Rodzinny piknik w amerykańskim stylu już w najbliższy piątek (20.07) odbędzie się na boisku PKS Polonia. Początek o godz. 16:00.
Jeszcze w tym roku piętnaście rodzin wprowadzi się do nowych kamienic, które miasto buduje przy ul. Garncarskiej.