Dzisiaj: Wtorek 07 lutego 2023

Aktualności

1
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego utworzyło Fotograficznego Archiwum Miasta.  Autorem projektu jest Witold Stawski członek Zarządu TPPT. W poniedziałek (19.12), w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK podsumowano realizację przedsięwzięcia.
IMG_9891
Było artystycznie, świątecznie i koncertowo - takimi słowami można opisać  Artystyczną Wigilię, która w miniony piątek (16.12) odbyła się w Ośrodku Działań Artystycznych (ul. Dąbrowskiego 5). 
kolędy
W najbliższy czwartek (22.12), w auli Piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. oraz Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej. Początek o godz. 18.00.
UJK
Studenci III roku na kierunku historia, Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zapraszają na wystawę „ Kulinarne tradycje świąt Bożego Narodzenia na polskim stole”. Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższy poniedziałek (19.12) w siedzibie Muzeum Marcepanów (Rynek Trybunalski 2).
 
zaproszenie — kopia
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK zaprasza w najbliższy poniedziałek (19.12) na okolicznościową wystawę oraz promocję katalogu podsumowującą projekt „Fotograficzne Archiwum Miasta”. Początek o godz.18.
 
DSC_7685 (1)
Podopieczni Przedszkola Samorządowego nr 16 zbliżające się święta Bożego Narodzenia uczcili uroczystym spotkaniem wigilijnym z prezydentem miasta Krzysztofem Chojniakiem. Nie zabrakło kolędowania, wspólnego czytania oraz bożonarodzeniowych życzeń.
 
15-12-2022

Jasełka w PS 24

DSC00337
Podopieczni Przedszkola Samorządowego nr 24 im. "Misia Uszatka" wystawiły ,,Jasełka-Dobranocka dla najmłodszych’’.Dzieci w  przedstawieniu zaprezentowały swoje zdolności wokalne, recytatorskie oraz taneczne.
 
TANIA KSIAZKA — kopia
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w najbliższą sobotę (17.12) na Kiermasz Taniej Książki. Już tradycyjnie za symboliczne kwoty będzie można kupić dużo dobrej literatury.
 
5-2 HP EKS plakat (2)(1) — kopia
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza w piątek (16.12) na uroczystość podsumowania projektu "Sport twoją drogą do osobistego sukcesu" organizowanego przez grupę inicjatywną młodzieży Ochotniczego Hufca Pracy.
 
14-12-2022

ZSP 6 na Euroweeku

20221210_154026
W dniach 8-12 grudnia uczniowie ZSP nr 6 im. Królowej Jadwigi wzięli udział w międzynarodowym programie Euroweek. Młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych w języku angielskim z wolontariuszami z różnych stron świata.