Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Już w sobotę (8.08) zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie pod piotrkowską Mediateką 800-lecia. Na placu Pofranciszkańskim zobaczyć będzie można replikę pierwszego na świecie balonu Braci Montgolfier.
8 sierpnia 2019 roku w wieku 94 lat zmarła Maria Śpiewak. W przeddzień pierwszej rocznicy śmierci bohaterki Armii Krajowej oraz Honorowej Obywatelki Piotrkowa Trybunalskiego kwiaty na jej grobie złożył prezydent Krzysztof Chojniak.
Aż osiemdziesiąt nowych miejsc parkingowych powstanie na modernizowanej ulicy Broniewskiego. Droga przebudowywana jest na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Reagana.
Piotrkowscy ósmoklasiści, znaczniej lepiej niż uczniowie z innych części Polski, poradzili sobie z egzaminami. Test, kończący edukację na szczeblu szkoły podstawowej w naszym mieście pisało 640 uczniów.
Kończy się modernizacja ul. S. Grota-Roweckiego. Na drodze wyremontowano już chodniki, a obecnie trwa wylewanie asfaltu.
Piotrkowski miód wielokwiatowy czy jałowiec to tylko dwa z ponad 150 wyrobów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Szansę, aby dołączyć do grona tych wyjątkowych wyrobów, mają także inne regionalne smakołyki. Województwo Łódzkie właśnie ich poszukuje.
Miasto rozpoczyna starania o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego dla dwóch inwestycji: przebudowy ul. Roosevelta oraz budowy drogi dojazdowej do „Słoneczka”.
Mediateka 800-lecia zaprasza całe rodziny na wyjątkową inscenizację. Już w najbliższą sobotę (8.08) na placu Pofranciszkańskim zobaczyć będzie można replikę pierwszego na świecie balonu Braci Montgolfier.
Powstanie nowa linia kolejowa łącząca Piotrków Trybunalski z Łodzią i Bełchatowem? Poparcie dla tego pomysłu wyrazili samorządowcy podpisując list intencyjny w tej sprawie.
Trzy piotrkowskie pary świętowały we wtorek (4.08) jubileusze małżeńskie. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.