Dzisiaj: Wtorek 07 lutego 2023

Aktualności

000G2S6OJWVSC9BR-C122-F4
"Rząd przyjął dziś nowelizację ustawy, która mocniej ograniczy podwyżki cen ciepła dla obywateli. Nowe ceny maksymalne będą ustalane w oparciu o cenę z 09.2022 r., powiększoną o maksymalny ustalony wzrost w ustawie. Liczymy teraz na szybkie procedowanie nowych przepisów przez Sejm" - napisała dziś (17.01) na Twitterze Anna Moskwa, minister klimatu. 
 
Zasady ustalania cen ciepła w kraju, co na nią wpływa i od czego zależy - to jedne z zagadnień poruszone przez Agnieszkę Głośniewską z Urzędu Regulacji Energetyki w dzisiejszej audycji "O tym się mówi" na antenie radia Strefa FM. Obiektywne źródło informacji w kontekście podwyżek cen ciepła. Zachęcamy do odsłuchania!
DSC_1989
Sześć nowoczesnych autobusów hybrydowych wyruszyło dziś (17.01) na ulice Piotrkowa i będą obsługiwały praktycznie wszystie linie funkcjonujące w mieście. To początek wymiany floty autobusowej na przyjazną dla środowiska.
rzad
...rachunki wystrzeliły - donosi w dzisiejszym artykule Patryka Słowika, redaktor Wirtualnej Polski. Zachęcamy do lektury artykułu, który przedstawia aktualną sytuacje na rynku ciepłowniczym w kraju.
DSC_1317
Szkoła Podstawowa nr 5 była gospodarzem tegorocznego spotkania opłatkowego pracowników oświaty, które zorganizowano w piątek, 13 stycznia.  Tradycyjnie było wspólne kolędowanie, składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem.
dsc4178-1669207238
Wg dzisiejszych doniesień Portalu Samorządowego rząd zapowiada wprowadzenie nowych rekompensat za podwyżki cen ciepła dla mieszkańców. Zachęcamy do lektury artykułu. Link poniżej.
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej rozbieżnymi informacjami dotyczącymi wysokości podwyżek opłat za ciepło informujemy, że biorąc pod uwagę wszystkie elementy składowe, to procentowy wzrost ceny wytwarzania ciepła w Piotrkowie wynosi średnio 64% (średnia cena wytwarzania ciepła + przesłanie). Jednocześnie należy zaznaczyć, że od 1 stycznia 2023 r. polski rząd podniósł z 5 do 23% stawkę VAT na ciepło. Koszt ten poniosą finalni odbiorcy, czyli mieszkańcy. Faktyczny wzrost opłat za ogrzewanie mieszkań i podgrzania wody znany będzie po rozliczeniu tych mediów przez administratorów zarządzających budynkami.
DSC_1219
Pełną parą idą roboty przy przebudowie Domu Dziecka przy ul. Wysokiej. Placówka będzie spełniała wszystkie współczesne standardy i pozwoli zapewnić możliwe maksimum komfortu podopiecznym.
sleed_rzepa
Dzisiejszy dziennik "Rzeczpospolita" przedstawia obraz rynku ciepłowniczego w Polsce. Przed oskarżeniem kogokolwiek warto go przeczytać.
drob-kwadrat
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim informuje, iż w sprawie zmniejszenia zagrożenia występowania choroby zakaźnej wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w naszym mieście od 9 stycznia do odwołania hodowców drobiu obowiązują pewne środki ostrożności.