Dzisiaj: Wtorek 13 kwietnia 2021

Aktualności

dsc8095-1593431936
Piotrków Trybunalski ubiega się o dofinansowanie na zakup taboru autobusów elektrycznych. Nasz wniosek przeszedł ocenę formalną, czekamy na ocenę według kryteriów jakościowych.
dsc0091-1615892801
W najbliższych tygodniach rozpocznie się rewaloryzacja parku Belzackiego. Przypominamy, że na realizację zadania miasto pozyskało blisko 5,5 mln złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
1
24 marca w całym kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Z okazji święta wspominamy piotrkowian, którzy z narażeniem życia, chronili Żydów w czasie II wojny światowej.
DJI_0182
Osiedle 800-lecia to wyjątkowa pamiątka niezwykłego jubileuszu Piotrkowa Trybunalskiego. W ciągu trzech ostatnich lat osiedle rozkwitło, a na tym nie koniec ponieważ rozpoczynają się kolejne inwestycje.
nsp_demo1
1 kwietnia zacznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Główny Urząd Statystyczny na portalu spis.gov.pl udostępnił demonstracyjną wersję formularza służącego do samodzielnego spisania się oraz listę pytań, które zadane zostaną w spisie. Ma to ułatwić późniejsze dokonanie prawdziwego spisu.
dji0896-1594991794
W tym roku nasze miasto wzbogaci się o dwa tory do ekstremalnej jazdy na rowerze. Pierwszy pumptrack, bo o nich mowa, powstanie przy ul. Rzecznej. A to nie jedyne nowości na „Szczekanica Cental Park”.
mbp
Mamy świetną informację dla wszystkich czytelników piotrkowskiej książnicy. Mimo zamknięcia placówek kultury z powodu pandemii w naszej bibliotece nadal pozostaje możliwość wypożyczania książek.
FB_tlo_pasek3_Obszar roboczy 1
Piotrków Trybunalski po raz kolejny weźmie udział w rywalizacji o miano „Rowerowej Stolicy Polski”. Fani jednośladów mogą wsiadać na rowery i „kręcić kilometry” dla naszego miasta.
 
DSC_9603
Zwycięzcy krzyżówki z ostatniego numeru gazety „Nasz Piotrków” odebrali dziś (19.03) swoje nagrody. Upominki wręczył prezydent Krzysztof Chojniak.
referat
W czwartek (25.03) Referat Komunikacji będzie przyjmował klientów do godziny 15.30. Zmiana spowodowana jest wymianą serwera.