Aktualności

gielda staroci 2022 plakat
Piotrkowskie Muzeum i Piotrkowski Klub Kolekcjonera zapraszają już w najbliższą niedzielę (18.09) na - ostatnią w tym roku - Piotrkowską Giełdę Staroci przy Zamku Królewskim. Początek o godz. 7.00.
 
IMG-20220914-WA0003
Skwer przy ul. ks. P. Skargi zyskał nowoczesne i bezpieczne oblicze. Na placu ułożyliśmy alejki z kostki betonowej, wybudowaliśmy dodatkowe miejsca parkingowe i ustawiliśmy stylowe latarnie parkowe oraz ławki.
DSC_0055
Pan Stanisław Gliszczyński świętował wczoraj (13.09) swoje setne urodziny. Z tej okazji życzenia dostojnemu Jubilatowi złożyli prezydent Krzysztof Chojniak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Lachowicz-Skrzyńska.
 
DSC_3198
Bartłomiej Szymczyk oraz Mateusz Pałucki to dwaj uczniowie I LO w Piotrkowie, którzy w ostatnim czasie odnieśli duże sukcesy na arenie międzynarodowej w olimpiadach z nauk ścisłych. Dziś poznaliśmy szczegóły. 
DSC_4223
Kolejne ekologiczne, zeroemisyjne autobusy dołączą do taboru komunikacji miejskiej. W poniedziałek (12.09) prezydent Krzysztof Chojniak podpisał umowę dofinansowania zakupu 5 autobusów o napędzie elektrycznym.
DSC_3139
W minioną sobotę (10.09) Rodzinny Ogród Działkowy „Nasze Zdrowie” świętował coroczne dożynki. Podczas spotkania nie obyło się bez podziękowań, przeglądu plonów oraz wspólnej zabawy.
 
odpady
Czy stawka opłat za śmieci pozostanie na niezmienionym poziomie? Jest na to duża szansa, ponieważ oferty złożone w przetargu w dwóch sektorach mieszczą się w kwocie, jaką Urząd zabezpieczył na to zadanie.
info-900x450
Do 22 września na terenie naszego miasta realizowane są badania ankietowe związane z opracowywaniem diagnozy lokalnych zagrożeń społecznych w Piotrkowie Trybunalskim.
 
bez-nazwy-1655460933
Rada Osiedla Szczekanica zaprasza wszystkich mieszkańców na trzecią wyprzedaż garażową, która odbędzie się w najbliższą sobotę (10.09) w godz. 16.00 -18.00 na osiedlu Szczekania.
ulotka DIiia.pl dla UA (1)
Aplikacjia mObywatel uruchomiła cyfrowy dokument tożsamości dla ukraińskich uchodźców: Diia.pl. Jest to elektroniczny dowód potwierdzający tożsamość wydawany osobom pełnoletnim, które przekroczyły granicę polsko-ukraińską po 24 lutego b.r. w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy.