Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Od 1 października obowiązywać będzie Piotrkowska Karta Mieszkańca, która wprowadzi szereg ulg dla piotrkowian.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które w godzinach popołudniowych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Wprowadzenie strefy płatnego parkowania na parkingu wzdłuż Urzędu Miasta i Komendy Miejskiej Policji wymusi rotację pojazdów i ułatwi zaparkowanie na ul. Szkolnej. Rozwiązanie wejdzie w życie od nowego roku.
W Mediatece 800-lecia ponownie otwarte zostały edukacyjne wystawy: „Gdzie wzrok nie sięga” i Nie wahaj się – baw się”. Wcześniej ekspozycje zostały poddane nanodezynfekcji, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne.
Skarbnik Piotrkowa Trybunalskiego po ponad 17 latach pracy na rzecz naszego miasta przechodzi na emeryturę. Podczas XXIV Sesji Rady Miasta pożegnano Wiesławę Łuczak, a radni powołali nową skarbnik.
W środę (15.07) o godz. 9:00 zaplanowano XXIV Sesję Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Zapraszamy do śledzenia transmisji obrad.
Po przerwie spowodowanej epidemią COVID 19 Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na pierwszy koncert, który odbędzie się w piątek (17.07). Początek o godz. 19.00.
Referat Geodezji, Kartografii i Katastru informuje, iż w dniu dzisiejszym, w godzinach dopołudniowych, usunięta została awaria sprzętu komputerowego i przywrócona została funkcjonalność geoportalu.
Urząd Miasta kupił 85 laptopów dla uczniów w ramach programu „Zdalna Szkoła Plus”. Komputery już trafiają do szkół.
56 mieszkań znajdzie się w blokach, które miasto buduje na osiedlu 800-lecia.  Mieszkania powstają w formule TBS, a w budynkach pozostało jeszcze kilka wolnych mieszkań.