Aktualności

DSC_1990
Jubileusze 40-lecia powstania obchodziły w minioną sobotę (03.09) dwa Rodzinne Ogrody Działkowe: "Staromiejski" oraz „Oaza”. Podczas tradycyjnych dożynek nie obyło się bez przeglądu plonów, odznaczeń i wyróżnień oraz wspólnej zabawy.
mediateka folia
Mediateka 800-lecia wzbogaciła się o innowacyjne folie ciekłokrystaliczne, które zamontowano zarówno na szybach zewnętrznych, jak i świetlikach dachowych. Placówka w ten sposób zyskała dodatkowe zaciemnienie pomieszczeń.
DSC_1421
Piotrkowianie bawiąc się w sobotę (03.09) na festynie rodzinnym, tłumnie pożegnali tegoroczne lato. Przez cały dzień w parku św. Jana Pawła II atrakcji było co nie miara,a na koniec w amfiteatrze miejskim do tańca i śpiewu porwał wszystkich "Baranovski".
DSC_1149
„Dla ratowania swojego synka złożyła ofiarę wielkiego cierpienia i krótkiego życia” - taki napis widnieje na nagrobku śp. Doroty Piesik. W sobotę przypada 27. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W przeddzień rocznicy śmierci na grobie zmarłej wieniec złożyli wiceprezydent Andrzej Kapcerek oraz przewodniczący komisji do spraw rodziny, zdrowia, spraw społecznych i osób niepełnosprawnych Rady Miasta, radny Piotr Masiarek.
20
Kilkadziesiąt osób zgromadził wczorajszy wernisaż wystawy plenerowej „Harcerskie drogi do Niepodległej” się wczoraj (1.09), jaki odbył się na dziedzińcu piotrkowskiego Muzeum. Ekspozycję można oglądać do połowy września.
 
DSC_1077
Wstępne ślubowanie, pasowanie na ucznia oraz spektakl teatralny - tak wyglądał koncert „Bajkowa Pierwsza Klasa”, który tradycyjnie dla uczniów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z edukacją, przygotował Miejski Ośrodek Kultury.
 
Sytuacja gospodarcza w kraju i jej wpływ na finanse samorządów - to główny temat dzisiejszej audycji "O tym się mówi" na antenie radia Strefa FM. Gościem redaktor Beaty Hołubowicz-Stachaczyk był prezydent Krzysztof Chojniak. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.
plakat_Baranovski
Zapraszamy na piknik rodzinny "Pożegnanie lata z radiem Strefa FM", który już w sobotę, 3 września. Gwiazdą wieczoru będzie Baranovski. Publikujemy program wydarzenia.
DSC_0934
19 tysięcy uczniów z piotrkowskich szkół publicznych, niepublicznych oraz przedszkoli rozpoczęło dziś (01.09) rok szkolny 2022/2023.
DSC_0759
1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa – najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii ludzkości. Dzisiaj (1.09) wspominamy bohaterów walczących o wolność naszego kraju. Pamięć żołnierzy, którzy oddali życie dla ratowania Ojczyzny, uczciliśmy także w Piotrkowie Trybunalskim.