Dzisiaj: Wtorek 13 kwietnia 2021

Aktualności

Amelia Krawczyk wyroznienie dzieci
Znamy laureatów konkursu rękodzieła artystycznego pt. „Kraina czarów”. W Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury nastąpiło rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród.
IMG_20201112_165100
Tancerki z piotrkowskiego klubu „Jaskółczyn” świetnie spisały się podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego ”LizArt”, który w ubiegłą sobotę (7.11) odbył się w Łasku.
 
a19
Piotrkowskie Muzeum przygotowało specjalne wydawnictwo poświęcone walce o wolność Rzeczpospolitej. Zapraszamy także do wirtualnej wycieczki śladami pomników żołnierzy walczących w wojnie polsko-bolszewickiej.
DSC_0984
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 im. Trybunału Koronnego oraz Przedszkola Samorządowego nr 24 przystąpili do akcji „Szkoła do hymnu”. Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
plakat
Na zbliżające się Święto Niepodległości piotrkowskie Muzeum przygotowało specjalny plakat do wykorzystania. Grafika nawiązuje do obchodów 11 listopada oraz obchodzonej w 2020 roku setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.
06-11-2020

Muzeum zamknięte

7
W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim będzie nieczynne dla zwiedzających w dniach 7-29 listopada 2020 r.
konkurs literacki
„Samotność niejedno ma imię” to tytuł XXI Powiatowego Konkursu Literackiego. Prace można nadsyłać do 27 listopada.
2
25 szkolnych pakietów multimedialnych otrzymał Zespół Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. Pakiety ułatwią edukację w formie zdalnej i hybrydowej.
WP_20201028_12_06_21_Pro
„Katyń przestroga Europy!” to tytuł najnowszej wystawy przygotowanej przez piotrkowskie Muzeum. Ekspozycję powstałą w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej można oglądać w Oddziale Muzeum w Polichnie.
wystawa senior
Pokazanie tradycji i historii, zarówno polskich jak i rodzinnych, to cel wirtualnej wystawy do współtworzenia której piotrkowskich seniorów zaprasza Miejski Ośrodek Kultury.