Dzisiaj: Wtorek 07 lutego 2023

Aktualności

DSC_1077
Dobiegają końca prace związane z budową nowego parkingu przy ulicy Wojska Polskiego (przy wiadukcie kolejowych, vis-a-vis optyka). Realizacja  zadania, to odpowiedź miasta na postulaty mieszkańców zgłaszanych ws. budowy parkingu w pobliżu wiaduktu.
01
- Lokalnym działaczom PiS z Łasku "zabrakło języka w gębie", gdy uzmysłowiono im, iż taryfę za ciepło zatwierdził szef Urzędu Regulacji Energetyki (powołany przez premiera Morawieckiego), a limity podwyżek wymyśliła sama minister Anna Moskwa - czytamy w artykule przygotowanym przez redakcję Wirtualnej Polski. Zachęcamy do lektury.
kolędy koła myśliwskie 2023
W najbliższą sobotę (14.01) w Parafii Miłosierdzia Bożego (ul. Łódzkiej 49) odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu reprezentacyjnego zespołu muzyki myśliwskiej pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka działającego przy Polskim Związku Łowieckim w Warszawie. Wraz zespołem zaśpiewa solista Teatru Wielkiego w Poznaniu prof. Andrzej Ogórkiewicz. Początek o godz. 16.00
Choinki11
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wraz z demontażem iluminacji świątecznych w mieście, rozebrał również świąteczne dekoracje zawieszone przez piotrkowską młodzież na miejskich choinkach. Placówki, które brały udział w tegorocznej akcji ubierania drzewek, proszone są o odbiór ozdób z Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Batorego 8.
sLEED 1
Prezydent Krzysztof Chojniak wystosował do parlamentarzystów z naszego okręgu apel ws. rosnących kosztów życia piotrkowian i funkcjonowania samorządów, w tym szczególnie wysokich kosztów wpływających na produkcję ciepła. Zapraszamy do zapoznania się z treścią apelu.
1
3 stycznia w godzinach porannych w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka przy ul. Roosevelta na świat przyszła pierwsza piotrkowianka 2023 roku.
received_1868495896816814
„Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień”- takimi słowami można opisać piątkowe (6.01) wydarzenie, w którym zespół Gloria de Dios, działający przy kościele oo. Jezuitów, świętował swój jubileusz.
 
_DSC0354
Piotrkowianie licznie wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który w Uroczystość Objawienia Pańskiego przeszedł ulicami naszego miasta.
wzrostciepła
O 54% wzrosły od 1 stycznia 2023 roku ceny wytwarzania ciepła w piotrkowskiej elektrociepłowni. Ta podwyżka byłaby mniejsza, gdyby w ostatnich miesiącach ubiegłego roku cena za ciepło została podniesiona wzorem innych miast.
DSC_0867 (1)
Pół wieku wspólnego życia małżeńskiego świętowały dzisiaj (5.01) dwie piotrkowskie pary. Uroczystości „Złotych Godów” odbyły się w Urzędzie Stanu Cywilnego.