„Wielowątkowa historia” to niecodzienna wystawa przygotowana przez studio tkackie LennyLamb. Prezentację do 6 marca można oglądać w galerii „U Panien” (na piętrze).
„Na styku” to tytuł wystawy fotografii Danuty Węgiel, która prezentowana będzie od 19 lutego do 20 marca w Galerii „Śnieżne Krużganki”.
Dobiegł końca pierwszy tydzień ferii zimowych ze świetlicami artystycznymi Miejskiego Ośrodka Kultury. Było bardzo ciekawie i artystycznie, a każdy dzień dostarczał nowych wrażeń.
Piotrkowskie Muzeum zaprasza na niecodzienny koncert w wykonaniu Magdy Bożyk z zespołem. Muzycy wystąpią w ramach cyklu Jazz Scena Zamek.
Pierwsze grupy uczestników zimowego wypoczynku skorzystały już z nieodpłatnej oferty Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
13-02-2019

O TOPR w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Beatą Sabałą-Zielińską i promocję jej najnowszej książki  pt. „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”.
„Alchemia portretu” czyli o sposobach tworzenia portretu fotograficznego dawniej i dziś to temat wykładu Danuty Wegiel, który będzie można posłuchać na UJK.
…pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się impreza czytelnicza, podczas której podsumowano realizowane w placówce projekty, których zadaniem było zachęcenie najmłodszych do sięgania po książki.
„Tradycje chrześcijańskie w wielowyznaniowym Piotrkowie” to nowa wystawa czasowa, którą można oglądać w Muzeum.
08-02-2019

Nowa wystawa w ODA

Malarskie dzieła Wiesława Haładaja będzie można oglądać podczas najnowszej wystawy prezentowanej w galerii Ośrodka Działań Artystycznych.