Dzisiaj: Poniedziałek 22 paździenika 2018

W piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oficjalnie zainaugurowano nowy rok akademicki Piotrkowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku.
 
Przed nami już ostatnie spotkanie z cyklu  „Podwieczorek z gwiazdą!”. We wtorek (23.10) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji"  będziemy gościć muzyka Ryszarda Poznakowskiego.
 
Uczestnicy warsztatów plastycznych Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyli nagrody w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Pocztówka z wakacji".
 
W piątkowe popołudnie Szkoła Podstawowa nr 2 oficjalnie przyjęła do swojego grona nowych pierwszaków. W placówce odbyła się uroczystość ślubowania.
W niedzielę (14.10) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się koncert fortepianowy „POLSKA CHOPINA”. Przed publicznością zagra pianista Jan Przepałkowski.
W piątek (12.10) w Ośrodku Działań Artystycznych ukażą się dwie wystawy: „Akty” Piotra Zielonki oraz wystawa przygotowana przez Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, pt. „Niech żyje nam”.
„Polska Niepodległa”  to tytuł koncertu, który odbędzie się w piątek (12.10) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji”. Przed publicznością wystąpi chór Coro Desico.
 
Adrian i Wiktor, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odkryli nowy typ worteksu. Za swoje odkrycie otrzymali Nagrodę Specjalną na Ogólnopolskim Festiwalu „Nauki Przyrodnicze na Scenie”.
Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Pabianicach to udane występy nie tylko solistek, ale także zespołów taneczno-akrobatycznych piotrkowskiego Klubu Kultury „Jaskółczyn”.
W miniony piątek (5.10) Klub Seniora działający przy Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odwiedzili goście z zagranicy. Seniorzy z Austrii, Francji i Łotwy przybyli do Piotrkowa w ramach projektu SINDI.