Ponad 100 osób wzięło udział w konferencji naukowej „NIEZŁOMNI. Podziemie antykomunistyczne na ziemi piotrkowskiej w latach 1945-1956”, która w połowie marca odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.
Aż cztery konferencje naukowe poświęcone relacjom polsko-węgierskim odbyły się w minionych dniach w piotrkowskim Muzeum.
W marcu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbył się II etap Piątego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Dawid Ingier - uczeń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie zakwalifikował się do Ogólnopolskiego Etapu  Konkursu.
W Centrum Idei Ku Demokracji w niedzielę (26.03) zainaugurowano wystawę poplenerową VI edycji Międzynarodowych Plenerów Malarskich z cyklu „Znane/Nieznane” organizowanych przez Stowarzyszenie Piotrkowskich Artystów Plastyków.
27-03-2017

Spotkanie z poetką

W czwartkowy (23.03) wieczór w Bursie Szkolnej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim gościła powieściopisarka i poetka Krystyna Wieczorek.
W środę (22.03) w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z prof. Jerzym Robertem – Nowakiem. Tytuł prelekcji  to „Tysiącletnie związki Polski i Węgier”.
24-03-2017

Pierwsze Damy w ODA

Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej były także okazją do spotkania Pierwszych Dam. W trakcie rozmów międzypaństwowych Agata Kornhauser-Duda oraz Anita Herczegh udały się na wystawę do galerii Ośrodka Działań Artystycznych.
Dzieci z Katolickiego Przedszkola Sióstr Dominikanek odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Specjalnie dla seniorów najmłodsi przygotowali program artystyczny.
21 marca skończyła się astronomiczna zima i rozpoczęła wiosna. Zgodnie z tradycją dzieci ze świetlic artystycznych MOK, jak co roku pożegnały zimę i przywitały wiosnę.
„Fragmenty znad brzegów rzeki Lajta” taki tytuł nosi wystawa, którą z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przygotował Ośrodek Działań Artystycznych.