24-02-2017

800-lecie w G2

W uroczystościach związanych z 800-leciem istnienia miasta uczestniczy wiele piotrkowskich organizacji, instytucji oraz placówek oświatowych. Obchody trwają już w Gimnazjum nr 2.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wieczór poezji na podstawie tekstów Niny Kołek.
23-02-2017

IV Biennale Sztuki

Do końca lutego można  zgłaszać  prace do czwartej edycji konkursu  „Piotrkowskie Biennale Sztuki” organizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych. Temat tegorocznej edycji  brzmi: „Nowy człowiek? Stare prawdy,  czy nowe mity? ”.
W ubiegłym tygodniu w dwóch  piotrkowskich przedszkolach nr 8 i 12 trwała akcja czytelnicza  pn. „W krainie Soliludków”. Organizatorem wydarzenia było Koło Przyjaciół Książki w Szkole Podstawowej nr 11 w Piotrkowie.
W grudniu w Przedszkolu Samorządowym Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Misia Uszatka odbyło się oficjalne otwarcie ,,Sali doświadczania świata”. Projekt powstał w ramach trzeciej edycji wolontariatu pracowniczego PGE ,,POMAGAMY”.
Chcesz zrobić własnoręczny nadruk na koszulce lub torbie? Przyjdź na warsztaty sitodruku organizowane w najbliższą niedzielę przez Ośrodek Działań Artystycznych.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 po raz drugi był  gospodarzem Festiwalu Nauk Technicznych. Podobnie, jak w ubiegłym roku impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Mateusz Gawęda Trio zagra dla piotrkowskiej publiczności. Jazzowy koncert, promujący debiutancką płytę „Overnight Tales”, odbędzie się w niedzielę (19.02) w kościele Akademickim Panien Dominikanek.
W środę (22.02) odbędzie się inauguracyjne spotkanie Investor Club w Piotrkowie Trybunalskim. Początek o godz. 11.30 w budynku A piotrkowskiej filii UJK.
Jesteś rodzicem dziecka do lat 3? Wypełnij ankietę dotyczącą zainteresowania rodziców żłobkami. Dzięki temu możesz mieć wpływ na rozwój odpowiednich form opieki nad dziećmi na terenie województwa łódzkiego.