Szkoła Podstawowa nr 11 otrzymała międzynarodowy certyfikat Europe Code Week 2019. To efekt udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania „Code Week 2019”.
08-11-2019

„Niepodległa”

To tytuł wystawy grafiki autorstwa Barbary Kasperczyk-Gorlak. Ekspozycję można oglądać w piotrkowskim Muzeum.
Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto zaprasza na koncert bluesowy w wykonaniu Pawła Szymańskiego. Początek w niedzielę (10.11) o godz. 18.00.
...to tytuł najnowszej wystawy autorstwa Stanisław Piotra Gajdy. Wernisaż odbędzie się w piątek (8.11).
„Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości. Legiony Polskie w Piotrkowie 1914-1917” - to tytuł wystawy plenerowej przygotowanej przez piotrkowskie Muzeum. Ekspozycję można oglądać na parkanie klasztoru oo. Bernardynów.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na „Dzień Seniora”, który zorganizowany zostanie w piątek (15.11) w siedzibie OEA (ul. Słowackiego 13).
„Kolory Miasta” to tytuł wyjątkowej bajki ekologicznej, która przez trzy dni prezentowana będzie w Miejskim Ośrodku Kultury. Spektakle wystawiane są dla uczniów wszystkich piotrkowskich szkół podstawowych.
ZSP nr 2 realizuje projekt "Edukacja ekologiczna”, obejmujący problematykę zanieczyszczeń powietrza oraz szkodliwe oddziaływanie na zdrowie ludzi. W ramach akcji uczniowie odwiedzili Kopalnię Bełchatów oraz wzięli udział w warsztatach ekologicznych.
 
Jacek Pałkiewicz to kolejny gość specjalny Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie z podróżnikiem odbędzie się we wtorek (5.11) o godz. 17.00.
Za nami 49. Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję”. Laureatów poznamy w sobotę (9.11), podczas koncertu finałowego. Gwiazdą wieczoru będzie Olga Bończyk.