W poniedziałek (29.05) gościem specjalnym Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie Krzysztof Kowalewski.  Z kolei we wtorek (30.05) odbędzie się spotkanie z autorem książki pt. „Piotrkowskie judaika. Przewodnik”- Danielem Warzochą.
 
24-05-2017

"Mamy 800" w Rynku

"Mamy 800" to wydarzenie artystyczne adresowane do przedszkolaków, mam i całych rodzin, które odbędzie się w piątek (26.05) w Rynku Trybunalskim.
W czwartek (25.05) w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK odbędzie się VII Doroczna Wystawa Plastyczna. Swoje prace zaprezentują członkowie Klubu Seniora OEA MOK.
W najbliższy czwartek (25.05) na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Festiwal Rodzinny „Piękny Dzień Mamy”.
W minioną sobotę (20.05) W Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbyła się „Majówka z Kabaretem”. Na scenie wystąpili łódzki kabaret "Wacław i Jego Ferajna" oraz piotrkowskie „Trzeciaki”.
W sobotę (20.05) w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż wystawy „Wiosna”. Autorami fotografii są członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego „Kreatywni”.
Kabarety "Wacław i Jego Ferajna" oraz piotrkowskie „Trzeciaki” z Klubu Seniora wystąpią w najbliższą sobotę (20.05) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
W piątek (19.05) na dziedzińcu Centrum Idei „Ku Demokracji” odbędzie się koncert „Śpiewaj z Mamą, Śpiewaj z Tatą…”.  Występ odbędzie się z okazji zbliżającego się Dnia Matki.
 
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na kolejny spacer tematyczny. W sobotę (20.05) zainteresowani przejdą szlakiem piotrkowskich ewangelików.
24 kwietnia na terenie nazistowskiego byłego obozu koncentracyjnego i obozu zagłady 1940-1945 Auschwitz-Birkenau odbył się 26. „Marsz Żywych”. Hołd ofiarom holokaustu złożyli także uczniowie „budowlanki”.