Dzisiaj: Czwartek 09 kwietnia 2020

Ponad 150 miejsc w Piotrkowie Trybunalskim przygotowano dla osób, które będą zmuszone odbywać kwarantannę.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował kompleksową informację o temat pomocy, jaką przedsiębiorcy – w ramach Tarczy Antykryzysowej – mogą otrzymać z ZUS. Zapraszamy do zapoznania się z kompleksem informacji.
Do 180 dni został wydłużony termin na złożenie obowiązkowych zawiadomień o nabyciu i zbyciu pojazdu.
Pozwolenie na budowę, zmiana inwestora, zgłoszenie budowy czy rozbiórki – to tylko część z spraw architektoniczno-budowlanych, których załatwianie można teraz usprawnić za pomocą e-maila.
W związku z rozwojem epidemii koronawirusa część stacji kontroli pojazdów ograniczało godziny pracy lub całkowicie zamknęło swoje stacje. W Piotrkowie Trybunalskim bez najmniejszego problemu można wykonać badanie swojego pojazdu.
Na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 24 marca 2020 r. zaostrzono zasady przemieszczania się. Jedna z regulacji dotyczy przejazdów komunikacją miejską.
Ze względu na obowiązywanie stanu epidemii i mocno zmniejszony popyt na usługi przewozowe od 30 marca do odwołania wprowadza się ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Negatywne skutki walki z koronawirusem mocno odczuwają handlujący na piotrkowskich targowiskach. W wyniku panującej w naszym kraju pandemii dopuszczalna jest tylko sprzedaż żywności i artykułów higienicznych, natomiast wstrzymano taką możliwość dla  osób handlujących odzieżą oraz produktami przemysłowymi. Naprzeciw przedsiębiorcom którzy z powodu ograniczenia handlu ponoszą duże straty wyszedł piotrkowski magistrat.
Stan epidemii w Polsce niesie za sobą wiele wyzwań i problemów dla przedsiębiorców. Na stronie www.biznes.gov.pl osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Od 15 marca każdy Polak, który wraca do kraju po pobycie za granicą zobowiązany jest poddać się 14-dniowej kwarantannie.  Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat kwarantanny przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.