18-01-2021
Piotrkowianie wybierają polskich pisarzy
Literatura kobieca i kryminał po te gatunki piotrkowianie sięgali najczęściej w 2020 roku. Listę najpoczytniejszych autorów przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna.
05-01-2021
Wystawa plenerowa Muzeum

„Budowanie państwowości i demokracji. Wybrane wiece, zjazdy i sejmy piotrkowskie” – to tytuł najnowszej wystawy plenerowej przygotowanej przez Muzeum. Plansze umieszczone są na parkanie kościoła farnego.

Piotrkowska pisarka Jolanta Horodecka-Wieczorek z racji swej twórczości literackiej oraz aktywnej współpracy z Polonią Świata znalazła się w światowej Encyklopedii Dziedzictwa Polonii Świata - Ambasadorowie Polonii.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w jubileuszowej edycji festiwalu „Najpiękniejsze są polskie piosenki”. Pierwszy etap festiwalu odbędzie się w formie on-line.

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na hybrydową wystawę malarstwa Dominika Woźniaka "Rok 2020". Wystawę online będzie można oglądać od piątku (18.12). Wystawa online dostępna TUTAJ.

41 wpłynęło do Miejskiego Ośrodka Kultury na konkurs „Tradycje świąteczne”. Spośród wszystkich nadesłanych pracy jury wybrało i nagrodziło najlepsze.
15-12-2020
"Sukces szyty na miarę" w mediatece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza na wystawę prac Elżbiety Makagon „Sukces szyty na miarę” z cyklu „Malowane nitką i pędzlem”.

„U mnie i u Ciebie” pod takim hasłem odbędzie się konkurs na projekt zorganizowania spotkania młodzieży. Organizatorem jest Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Łódzki Dom Kultury rozstrzygnął wojewódzki konkurs plastyczny ROSmalowani - Moja piękna okolica – plastyczna interpretacja „małej ojczyzny”. Na konkurs wpłynęło 306 prac.
07-12-2020
Mikołajkowe przedstawienie w PS 24

„Katar św. Mikołaja” to tytuł przedstawienia, które z okazji Mikołajek wystawiono w Przedszkolu Samorządowym nr 24. W rolę aktorów wcielili się pedagodzy z placówki.