Aktualności

W najbliższą środę (21.02) o godz. 17.00 odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne online dotyczące Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radomsko – Piotrków Trybunalski – Bełchatów 2030 wraz z projektem "Prognozy oddziaływania na środowisko". 
DSC_3039
Dobiega końca przebudowa chodnika wraz z wjazdami na ul. Piastowskiej, na odcinku od al. 3 Maja do ul. Próchnika. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą prace powinny zakończyć się jeszcze w tym tygodniu.
DSC_2995 (1)
Dobiegł końca remont chodnika po północnej stronie ulicy Belzackiej. Stare płyty chodnikowe zastąpiła kostka betonowa. To kontynuacja inwestycji w tej części miasta.
DSC_2835
Ogólnopolska akcja "Cała Polska czyta dzieciom” zawitała w piątek (16.02) do Przedszkola Samorządowego nr 15. Maluchy wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.
 
DSC_0104
16 lutego 2014 roku zmarła Krystyna Stankiewicz, Honorowy Obywatel Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz zasłużona działaczka Armii Krajowej.
DSC_2594 (1)
Poprawa bezpieczeństwa – to główny cel intensywnie prowadzonych od początku tygodnia prac przy remontach piotrkowskich ulic. Usuwanie pozimowych ubytków w jezdniach w pierwszej kolejności prowadzone jest na głównych arteriach miasta.
media
Zbliża się Dzień Nauki Polskiej. Z tej okazji Mediateka 800-lecia zaprasza w najbliższą sobotę (17.02) o godz. 12.00 na wspólne naukowe świętowanie.
DSC_2627 (1)
Modernizacja ul. Roosevelta, na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta, wchodzi w końcową fazę. Od czwartku (15.02) zamknięte zostanie wjazd w ulicę Graniczną. Możliwy będzie wyłącznie przejazd na wprost ul. Roosevelta.
DSC_2583
Złożeniem kwiatów w miejscach upamiętniających bohaterów walki o niepodległość ojczyzny uczciliśmy 82. rocznicę powstania Armii Krajowej.
pol
Kilkadziesiąt firm produkcyjnych prowadzi działalność na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Dziś przybliżamy profil kolejnej z nich. To firma Polanik, wiodący producent wysokiej klasy sprzętu sportowego dla lekkiej atletyki, który eksportowany jest do ponad sześćdziesięciu krajów świata.