Dzisiaj: Poniedziałek 22 kwietnia 2024

Konkurs Rubinowa Hortensja

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 7 =
Link
3 + 7 =

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI "O RUBINOWĄ HORTENSJĘ"

Konkurs "O Rubinową Hortensję", jeden z najbardziej prestiżowych konkursów o zasięgu ogólnopolskim, odbywa się w Piotrkowie Trybunalskim już od wielu lat. Jest drugim, po gdańskiej "Czerwonej Róży", pod względem stażu konkursem poetyckim w Polsce. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem środowisk literackich w Polsce i poza jej granicami. Jednym z jej inspiratorów jest socjolog i dziennikarz - Jerzy Kisson-Jaszczyński. Celem konkursu jest uaktywnienie, konfrontacja i promocja środowisk literackich, kultywowanie tradycji i podtrzymywanie prestiżu konkursu. Konkurs o "Rubinową Hortensję" jest znakomitą i prostą formułą życia literackiego.
Miejski Ośrodek Kultury ogłosił w 2010 roku jubileuszową , XL edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Rubinową Hortensję” , w dziale poezji. Konkurs jest jednym z najważniejszych wydarzeń literackich. Niezmiennie cieszy się prestiżem i dużym zainteresowaniem środowisk poetyckich w Polsce.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie nie publikowanych i nie nagradzanych prac. Szczegółowych informacji udziela:

Miejski Ośrodek Kultury - organizator konkursu
Al. 3 Maja 12
97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 732 52 37
www.mok.piotrkow.pl