Skrzyżowania

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 3 =
Link
6 + 3 =

"Skrzyżowania" - Międzynarodowe Spotkania Rzeźbiarzy

Różne światy i spojrzenia polskich i europejskich artystów od lat krzyżują się w Piotrkowie Trybunalskim - mieście słynącym z twórczych inicjatyw artystów plastyków.

„Skrzyżowania”, bo o nich mowa, to inicjatywa Stanisława Piotra Gajdy, inicjatora wcześniejszych spotkań reprezentantów różnych dziedzin sztuki. Dzięki nowemu pomysłowi Gajdy, Piotrków wzbogacił się o kilka nowych monumentów. Nowo powstałe dzieła przeszły na własność miasta i wzbogaciły miejską galerię dzieł sztuki.

„Skrzyżowania” to nie pierwsza inicjatywa Stanisława Piotra Gajdy, dzięki której artyści z różnych stron świata mogli gościć w naszym mieście. Wcześniej przez kilka lat z rzędu regularnie odwiedzali Piotrków podczas Translacji - spotkań artystów końca wieku, a także podczas Interakcji – festiwalu sztuki akcji.

"Główną ideą naszej najmłodszej inicjatywy jest doprowadzenie do spotkania na skrzyżowaniu dróg, rzeźbiarzy z Polski i Europy, którzy w jednym miejscu i czasie będą tworzyć rzeźby, obiekty i instalacje, wprowadzając je tym samym w przestrzeń miasta" – tłumaczy Gajda. Według niego skrzyżowania to także wymiana poglądów między artystami i dialog z mieszkańcami miasta. To dyskusja na temat sztuki współczesnej, jej miejsca w przestrzeni i umysłach – dodaje. Według pomysłodawcy „Skrzyżowań” Piotrków przedstawia się jako ważne skrzyżowanie komunikacyjne w Polsce. - Właśnie tu przebiegają najważniejsze połączenia drogowe – tłumaczy Stanisław Piotr Gajda.
Informacje o najbliższych "Skrzyżowaniach" znajdziesz na naszej stronie w Dziale Aktualności lub  Kalendarzu Imprez.