Trybunały Kabaretowe

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 1 =
Link
2 + 1 =

Festiwal Trybunały Kabaretowe

Ideą powstania Trybunałów Kabaretowych było stworzenie "Konstytucji Kabaretowej", która oficjalnie zatwierdzona zostanie w rok 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego znanego z Trybunałów Koronnych. Oprócz prezentacji konkursowych każdy z uczestników ma obowiązek zaprezentować publiczności własny pomysł na "Wpis do Konstytucji Kabaretowej". Pierwszy festiwal TK odbył się w 2003 roku. Twórcą Trybunałów Kabaretowych jest kabaret Nie My, zaś organizatorami są: stowarzyszenie "Busola", MOK oraz Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.
Inspiracją dla formuły projektu i jego nazwy jest tradycja miasta Piotrkowa Trybunalskiego, które zasłynęło w historii z Trybunałów Koronnych.
Celem projektu jest zapoczątkowanie cyklicznych (corocznych) spotkań kabaretowych, w których udział brać będą kabarety wkraczające dopiero na scenę kabaretową, jak i uznani wykonawcy.
Naczelnym założeniem projektu jest tworzenie Konstytucji Rzeczy Kabaretowej i rozsławienie Piotrkowa Trybunalskiego. Kabaret "Nie My", we współpracy ze Stowarzyszeniem "Busola dla artystycznie uzdolnionych dzieci" pragnie w geograficznym "pępku" Europy rozstrzygać wszelkie "spory kabaretowe".
Naszym celem jest zainteresować wszystkich szeroko pojętą kulturą.
W naszym mniemaniu, najlepszą do tego drogą jest kabaret.
Chcemy pokazać młodym ludziom alternatywne drogi rozwoju i uzmysłowić im, że sztuka to nie tylko powaga i patos.
Uważamy, że "TRYBUNAŁY KABARETOWE" są do tego najlepszą drogą!!!
Biuro organizacyjne znajduję się w:
Stowarzyszenie „BUSOLA DLA ARTYSTYCZNIE UZDOLNIONYCH DZIECI”
97-300 Piotrków Trybunalski
ul. Sienkiewicza7 tel. 784-540-743
https://trybunaly.pl