Dni Muzyki Kameralnej

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 6 =
Link
1 + 6 =

Dni Muzyki Kameralnej

Stała, doroczna impreza muzyczna organizowana w zabytkowej siedzibie Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim - w zamku Zygmunta Starego. Pierwsze koncerty były organizowane przez Muzeum i Stowarzyszenie Polskiej Młodzieży Muzycznej już w 1968 roku i służyły promowaniu młodych muzyków z całej Polski. W ciągu 35 lat trwania imprezy jej formuła uległa rozszerzeniu i od 20 lat obok młodych początkujących muzyków, występują także muzycy posiadający już znaczny dorobek artystyczny.
Programy koncertów są zróżnicowane, od muzyki renesansowej do współczesnej. W zabytkowych salach zamkowych mających znakomitą akustykę, odbywają się zarówno koncerty zespołów kameralnych jak i recitale pojedynczych wykonawców. Co roku, obok koncertów muzycznych odbywają się także koncerty wokalne, a dodatkową atrakcją Dni Muzyki Kameralnej są koncerty organowe organizowane w piotrkowskich kościołach.
Obecnie, obok Muzeum, współorganizatorami imprezy są: Piotrkowskie Towarzystwo Muzyczne oraz Polski Instytut Muzyczny w Łodzi. Koncerty odbywają się corocznie w kwietniu.

Sekretariat imprezy:
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim
Plac Zamkowy 4, 97-300 Piotrków Trybunalski
tel. 44 646 52 72
https://muzeumpiotrkow.pl