Dzisiaj: Piątek 27 maja 2022

Dla inwestorów

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 9 =
Link
1 + 9 =

mapa

Największym atutem Piotrkowa Trybunalskiego jest korzystne położenie w centrum kraju przy usytuowanej wzdłuż zachodniej granicy miasta autostradzie A-1, wzdłuż północnej granicy drodze ekspresowej S-8 oraz skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych i międzynarodowych. Dzięki tym połączeniom oraz przebiegającej przez Piotrków Trybunalski jednej z najważniejszych w Polsce linii kolejowej – miasto stało się idealnym miejscem dla inwestycji. Oprócz połączeń drogowych i kolejowych atrakcyjność inwestycyjną miasta zwiększa lokalne lotnisko z 1000 metrowym betonowym pasem startowym dla samolotów kategorii dyspozycyjnej.

 

 

ikeaPIOTRKÓW TRYBUNALSKI TO NOWOCZESNE USŁUGI LOGISTYCZNE

Atrakcyjność inwestycyjna miasta szybko została zauważona przez światowe koncerny logistyczne. W bezpośrednim sąsiedztwie ważnych węzłów komunikacyjnych zainwestował największy dostawca powierzchni magazynowej ProLogis Poland, który w Piotrkowie Trybunalskim wybudował m.in. największe w kraju centrum dystrybucyjne firmy Unilever. Innym inwestorem jest szwedzka IKEA, która zrealizowała centrum dystrybucyjne obsługujące całą Europę Środkowo-Wschodnią. Nowy projekt magazynowy w bezpośrednim sąsiedztwie miasta zrealizował także Kaufland. Zainteresowanie inwestycjami logistycznymi w granicach Piotrkowa Trybunalskiego jest tak duże, że w mieście i jego okolicy powstają jedne z większych w kraju projekty logistyczne: Logistic City Piotrków Distribution Center i P3 Park Piotrków. Każdy z tych projektów to ponad 100ha powierzchni i docelowo około 900 000 m2 nowoczesnej zabudowy magazynowej.

CENTRA LOGISTYCZNE

Logistic City1.Logistic City Piotrków Distribution Center – ponad 100 ha powierzchni, 450.000m2 pod zabudowę – inwestor EMERSON – docelowe zatrudnienie szacowane na około 2.000 osób – miejsce położenia teren miasta Piotrkowa Trybunalskiego bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S-8, węzeł komunikacyjny autostrady A1 i drogi ekspresowej S-8 w odległości ok. 8km. Projekt jest inwestycją długoterminową. Wartość nakładów inwestycyjnych szacowana jest na  500 mln zł. Dotychczas zrealizowano cztery hale o pow. 42 tys. m2, 6 tys. m2 i 41,6 tys. m2, 41tys. m2. Najemcy: Colep CCL Polska (11 tys. m2), największy europejski producent, wytwarzający na zamówienie innych firm, produkty do higieny osobistej, kosmetyki, produkty do pielęgnacji domu oraz produkty medyczne sprzedawane bez recepty, poziom zatrudnienia -  150 osób; Emerson; sieć sklepów spożywczo-przemysłowych Dino - 24 tys. m2, Erontrans - firma świadcząca usługi  z zakresu transportu, spedycji i logistyki (6,5 tys. m2); Logista Polska Sp. z o.o. (12 tys. m2), Schlecker (8,2 tys. m2), Game Technologies - producent elektronicznej kostki do gry

2.     P3 Park Piotrków - 122ha terenu, ooddano do użytku dwa magazyny o ogólnej pow. 75 tys. m2. Najwięksi najemcy: FM Logistic, Integer Erontrans, Kuehne + Nagel. Miejsce położenia około 1km od północnych granic miasta Piotrkowa Trybunalskiego na terenie Gminy Grabica, bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej nr 91, w odległości ok. 1 km od drogi ekspresowej S-8 i autostrady A1.  
 

Kaufland3. Centrum Logistyczne „Kaufland” – 27ha powierzchni, 120.000mkw. pod zabudowę. Posiada m.in. nowoczesny magazyn wysokiego składowania, który ma 37 metrów wysokości, 7 tys. mkw pod zabudowę, mieści 42 tys. palet oraz automatyczny magazyn tzw. Drobnicowy o pow. 9 tys. m2. Miejsce położenia około 1km od zachodniej granicy Piotrkowa Trybunalskiego, bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej nr 8,
w odległości ok. 1km węzeł komunikacyjny autostrady A1 z drogą krajową nr 8.

 

 4. Regionalne Centrum Dystrybucji IKEA – centrum dystrybucyjne obsługujące całą Europę Środkowo-Wschodnią. 47ha powierzchni, prawie 150 tys. m2, wysokość magazynów
 - 22 m i 38 m. Obecnie trwa budowa nowego modułu tranzytowego o powierzchni 12 tysięcy m2, planowane zakończenie inwestycji II poł. 2020 r. Miejsce położenia bezpośrednio przy północnej granicy miasta Piotrkowa Trybunalskiego na terenie Gminy Moszczenica, bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowej nr 8 i nr 91, węzeł komunikacyjny autostrady A1 i drogi krajowej nr 8 w odległości ok. 4km.   

Prologis5. ProLogis Park Piotrków – 20 ha powierzchni, 80 tys. m2 pod zabudowę, istniejące 2 hale - 50 tys., 29 tys. m2. Położenie - teren miasta Piotrkowa Trybunalskiego, bezpośrednie sąsiedztwo węzła komunikacyjnego autostrady A1 i drogi krajowej nr 8.
6. ID Logistics  - 10 ha powierzchni, 20 tys. m2 pod zabudowę. Położenie Rokszyce, bezpośrednie sąsiedztwo węzła komunikacyjnego autostrady A1 i drogi krajowej nr 8.


7. Exeter Park Piotrków II - teren o powierzchni 25 ha, docelowo zaplanowano realizację 6 hal o ogólnej powierzchni zabudowy 82 tys. m2, zrealizowano 3 hale o pow. 21 tys. m2, 43 tys. m2 i 17,5 tys. m2. Położenie na terenie Gminy Wola Krzysztoporska - 3 km od granicy zachodniej Piotrkowa Trybunalskiego i autostrady A1, bezpośrednie sąsiedztwo drogi krajowa nr 8.
 

 

PiomaPRZEMYSŁ STALOWY I ODLEWNICZY

Zamet Industry S.A. - lider na rynku przemysłowej produkcji konstrukcji stalowych. 
Pioma Odlewnia sp. z o.o. - producent odlewów staliwnych i żeliwnych.

PRZEMYSŁ MOTORYZACYJNY
Haering Polska Sp. z o.o. - jeden z największych na świecie zakładów produkcyjnych, wytwarzających precyzyjne części toczone dla branży motoryzacyjnej. W 2005 roku Firma uzyskała zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – Podstrefa Piotrków Trybunalski i została uznana za największego inwestora ŁSSE w tym właśnie roku.  Cooper-Standard Automotive Zakład w Piotrkowie Trybunalskim - producent komponentów dla motoryzacji z gumy i plastiku. Plasimet Sp. j. - producent elementów metalowych z rur, profili i drutu.

PRZEMYSŁ PAPIERNICZY

EMERSON Polska Sp. z o. o. największy w Europie producent papieru komputerowego oraz jeden z czołowych producentów formularzy z nadrukiem. Na rynku polskim Firma zajmuje również pozycję lidera w produkcji rolek kasowych. Firma działa od 1992 roku notując stały wzrost przychodów. Od 2002 roku spółka świadczy profesjonalne usługi w zakresie zarządzania danymi i korespondencją. Spółka dynamicznie rozwija współpracę z zagranicznymi odbiorcami, eksportując towary do krajów Unii Europejskiej i Europy Wschodniej. Jej dalszy rozwój związany jest z inwestycjami w nowoczesne technologie obejmując dynamiczny wzrost usług w zakresie zarządzania danymi i korespondencją oraz poszerzenie oferty produktów, adresowanych zarówno do klientów w Polsce, jak i za granicą.
 

Sulimar PiotrkówPRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

DRINK ID Sp. z o.o. (dawniej: Sulimar) działa w Piotrkowie Trybunalskim od 1927 roku. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm z regionu łódzkiego. Oprócz marek własnych oferta DRINK ID, w ramach produkcji kontraktowej, obejmuje wiele różnych kategorii napojowych, m.in.: soft drinks, wody smakowe i funkcjonalne, napoje typu ice tea, sports drinks, BCAA drinks, izotoniki czy napoje energetyczne. W ofercie są również napoje alkoholowe, wina owocowe, szampany, cydry, w tym również doskonałe piwa warzone w należącym do firmy Browarze Piotrków. Browar Piotrków to doskonale znany w regionie producent popularnych, nagradzanych w kraju i za granicą marek piwa, takich jak Trybunał, Cornelius i Beczkowe. 
Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy - uruchomiony w Piotrkowie Trybunalskim w 2014 r. W okresie 1 roku powstał tu od podstaw browar z warzelnią o wybiciu 20 hl. i leżakownią o łącznej pojemności 400 hl. Browar wyposażony jest w nowoczesną linię rozlewniczą o wydajności do 2 tys. but./godz. Piwo w browarze rozlewane jest w butelki i kegi.
F.H. NOWALIJKA jest jedną z największych firm branży owocowo – warzywnej. Sprzedaje m.in do firm z Włoch, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii.
Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowo-Handlowe Kandy - nowoczesny zakład przetwórstwa owoców produkujący wyroby dla przemysłu spożywczego, oferujący szeroki asortyment komponentów owocowych i kremowych.

INNE SEKTORY GOSPODARKI

Firma „POLANIK”, działająca od 1966 roku, to producent i dostawca wysokiej klasy sprzętu sportowego, ponad 200 wyrobów w 16 grupach asortymentowych. Sprzęt sprzedawany jest do kilkudziesięciu krajów świata, od Afryki Południowej, poprzez Bliski Wschód, do większość krajów Europy, po Kanadę i Stany Zjednoczone.
W Piotrkowie prężnie działają również firmy zajmujące się usługami z zakresu ochrony osób i mienia oraz utrzymania czystości, nalezą do nich: Przedsiębiorstwo Usługowe „ROKA”, Inwemer Holding, „MUSI”, „CZA-TA Niciak”. Firmy te zatrudniają łącznie ponad 15.000 osób na terenie całego kraju.* autor zdjęć lotniczych (1-6): Michał Szelest