"Pioma" liderem międzynarodowego projektu

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 8 =
Link
9 + 8 =
433796217_1085924865813299_2710549827876216478_n
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 jest jednym z liderów międzynarodowego projektu mobilności dla Bałkanów Zachodnich Connected Through Mobility. W ubiegłym tygodniu w Mediatece-800 lecia odbyła się konferencja członków projektu. Podczas spotkania omawiano możliwości wzmocnienia systemu edukacji zawodowej oraz debatowano nad zwiększeniem oferty programu Erasmus+ dla uczniów, nauczycieli i trenerów.
 
Connected Through Mobility jest międzynarodowym projektem skierowanym do organizacji z czterech państw Bałkanów Zachodnich - Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry oraz Kosowa. Nadrzędnymi celami projektu są wzmocnienie systemu edukacji zawodowej oraz zapoznanie organizacji państw Bałkanów Zachodnich z możliwościami oferowanymi przez program Erasmus+ dla uczniów, nauczycieli i trenerów. W szczególności projekt skoncentrowany jest na zainicjowaniu zmiany w postrzeganiu edukacji zawodowej, podniesieniu jakości kształcenia zawodowego oraz wypracowaniu narzędzi komunikacji między sektorem kształcenia a rynkiem pracy, tak aby szkolnictwo odpowiadało na potrzeby pracodawców.

 W ramach projektu uczestnicy podnoszą swoje kompetencje zawodowe oraz zdobywają wiedzę o programie Erasmus+. Uczniowie biorą udział w praktykach w przedsiębiorstwach i instytucjach kultury i sztuki, natomiast nauczyciele przedmiotów zawodowych w działaniach typu job-shadowing w szkołach ucząc się od swoich kolegów po fachu.
 
← powrót