Przedszkolaki z PS 24 grały w szachy

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 4 =
Link
6 + 4 =
DSC_2982
W środę (27.03), w Przedszkolu Samorządowym nr 24 im. Misia Uszatka, odbyło się uroczyste podsumowanie III turnieju rozgrywek szachowych. Podopieczni placówki rywalizowali w pasjonujących zawodach, mających na celu rozwijanie zainteresowań dzieci.
Od pierwszych dni marca dzieci z grupy III, IV i V przedszkola PS 24 w Piotrkowie rozpoczęły swoją szachową przygodę pod okiem dyrektor Henryki Zawiślak.
Codzienne rozgrywki szachowe, zorganizowane w celu zapoznania maluchów z podstawowymi zasadami gry, zgromadziły 36 młodych entuzjastów szachów .Przedszkolaki nie tylko zapoznały się z szachami, figurami i zasadami gry, ale również przygotowywały się do III Turnieju Szachowego, który odbył się pod koniec marca. Dyrektor placówki podkreśliła, że szachy to nie tylko gra, ale także świetna rozrywka i sposób na spędzanie czasu w gronie kolegów czy rodziny, która rozwija umiejętności logicznego myślenia i strategicznego planowania.

Oficjalne otwarcie Turnieju Szachowego miało miejsce w poniedziałek i wtorek, podczas którego jury w składzie: Lech Kaźmierczak- Przewodniczący Komisji do spraw Kultury i Sport. Kazimierz Michta – dziadek Jasia Michty, przedszkolaka z grupy III, Emilia Staśkiewicz - Studentka wychowania przedszkolnego, Tiago Kubala- Gutierrez – absolwent naszego Przedszkola Klaudia Majchrzak – wolontariusz Przedszkola oraz Henryka Zawiślak oceniło umiejętności uczestników i wyłoniło zwycięzców.

Dzisiaj (27.03) odbyło się oficjalne wręczenie nagród. Prezydent Krzysztof Chojniak, który objął patronat nad wydarzeniem, wraz z Przewodniczącym Komisji do sprawy Kultury i Sportu radnym Lechem Kaźmierczakiem oraz z dziadkiem Jasia Michty- Kazimierzem Michtą, przekazał nagrody zwycięzcom, podkreślając ich zaangażowanie i umiejętności szachowe.
← powrót