Aktualności

Sport jako narzędzie kształtowania postaw społecznych (2)

„Sport jako narzędzie kształtowania postaw społecznych” – to tytuł wykładu Marka Szkolnikowskiego, dyrektora TVP SPORT, który odbędzie się w najbliższą środę (11.01) o godz. 11.00 w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filii w Piotrkowie Trybunalskim (bud. B, sala 14).
 
ferie-1672397521
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na „Ferie z Mediateką!”. Zapisy od 7 stycznia w Dziale Animacji i Promocji (Mediateka 800-lecia, ul. M. Curie-Skłodowskiej 3). Liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia płatne (150 zł/ 1 tydzień).
Barwy Pokoju jp
Liceum Sztuk Plastycznych przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi zaprasza na Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Barwy Pokoju”. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 10 lutego.
1
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego utworzyło Fotograficznego Archiwum Miasta.  Autorem projektu jest Witold Stawski członek Zarządu TPPT. W poniedziałek (19.12), w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK podsumowano realizację przedsięwzięcia.
IMG_9891
Było artystycznie, świątecznie i koncertowo - takimi słowami można opisać  Artystyczną Wigilię, która w miniony piątek (16.12) odbyła się w Ośrodku Działań Artystycznych (ul. Dąbrowskiego 5). 
kolędy
W najbliższy czwartek (22.12), w auli Piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. oraz Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej. Początek o godz. 18.00.
UJK
Studenci III roku na kierunku historia, Filii UJK w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zapraszają na wystawę „ Kulinarne tradycje świąt Bożego Narodzenia na polskim stole”. Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższy poniedziałek (19.12) w siedzibie Muzeum Marcepanów (Rynek Trybunalski 2).
 
zaproszenie — kopia
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK zaprasza w najbliższy poniedziałek (19.12) na okolicznościową wystawę oraz promocję katalogu podsumowującą projekt „Fotograficzne Archiwum Miasta”. Początek o godz.18.
 
DSC_7685 (1)
Podopieczni Przedszkola Samorządowego nr 16 zbliżające się święta Bożego Narodzenia uczcili uroczystym spotkaniem wigilijnym z prezydentem miasta Krzysztofem Chojniakiem. Nie zabrakło kolędowania, wspólnego czytania oraz bożonarodzeniowych życzeń.
 
15-12-2022

Jasełka w PS 24

DSC00337
Podopieczni Przedszkola Samorządowego nr 24 im. "Misia Uszatka" wystawiły ,,Jasełka-Dobranocka dla najmłodszych’’.Dzieci w  przedstawieniu zaprezentowały swoje zdolności wokalne, recytatorskie oraz taneczne.