Dzisiaj: Poniedziałek 03 sierpnia 2020

Druhowie i druhny z 1 Piotrkowskiego Szczepu Drużyn Harcerskich "Opoka" Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej 1 sierpnia oddali hołd bohaterom walczącym o wolność naszego kraju.
Piotrkowska Polonia zainaugurowała już rozgrywki w nowym sezonie IV ligi. W sobotę poloniści rozegrali swój pierwszy oficjalny mecz na odmienionym stadionie.
O kolejne trzy lokale wzbogaci się miejski zasób mieszkaniowy na Starówce. Mieszkania znajdą się na piętrze kompleksowo modernizowanej kamienicy przy ul. Zamurowej 10.
1 sierpnia, 76 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Piotrków także uczcił pamięć tego zrywu niepodległościowego.
W dniu kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w godzinach wieczornych i nocnych piotrkowski Zamek Królewski ozdabiać będzie iluminacja świetlna w barwach narodowych.
1 sierpnia o godz. 17:00 w całym mieście zawyją syreny. Będzie to hołd dla bohaterów walczących o wolność ojczyzny w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego.
Dobiega końca bardzo ważna inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo w zachodniej części miasta. Modernizację przeszła ul. Belzacka, na części od ronda A. Osieckiej do ul. Niemena.
Z uwagi na aktualizację oprogramowania dziś (30.07) w godzinach popołudniowych nie będą działać e-usługi dostępne na Geoportalu.
Trwa rewitalizacja piotrkowskiej Starówki, dzięki której zabytkowa część miasta stanie się „Młodym - Starym Miastem”. Rozpoczął się kolejny kompleksowy remont miejskiej kamienicy.
Od 1 sierpnia zmieniają się zasady rejestracji sprzętu pływającego do amatorskiego połowu ryb. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.