Dzisiaj: Poniedziałek 03 sierpnia 2020

W Mediatece 800-lecia ponownie otwarte zostały edukacyjne wystawy: „Gdzie wzrok nie sięga” i Nie wahaj się – baw się”. Wcześniej ekspozycje zostały poddane nanodezynfekcji, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne.
Skarbnik Piotrkowa Trybunalskiego po ponad 17 latach pracy na rzecz naszego miasta przechodzi na emeryturę. Podczas XXIV Sesji Rady Miasta pożegnano Wiesławę Łuczak, a radni powołali nową skarbnik.
W środę (15.07) o godz. 9:00 zaplanowano XXIV Sesję Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Zapraszamy do śledzenia transmisji obrad.
Po przerwie spowodowanej epidemią COVID 19 Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na pierwszy koncert, który odbędzie się w piątek (17.07). Początek o godz. 19.00.
Referat Geodezji, Kartografii i Katastru informuje, iż w dniu dzisiejszym, w godzinach dopołudniowych, usunięta została awaria sprzętu komputerowego i przywrócona została funkcjonalność geoportalu.
Urząd Miasta kupił 85 laptopów dla uczniów w ramach programu „Zdalna Szkoła Plus”. Komputery już trafiają do szkół.
56 mieszkań znajdzie się w blokach, które miasto buduje na osiedlu 800-lecia.  Mieszkania powstają w formule TBS, a w budynkach pozostało jeszcze kilka wolnych mieszkań.
W środę (15.07) odbędzie się XXIV Sesja Rady Miasta. Obrady – ze względu na epidemię koronawirusa – zorganizowane zostaną w trybie korespondencyjnym.
W ten weekend w Inowrocławiu zainaugurowano rozgrywki PGNiG Summer Superligi 2020. W zawodach świetnie zaprezentowały się drużyny z naszego miasta.
Trwa przebudowa ul. Zalesickiej. Obecnie trwają prace podziemne: kończy się  budowa „deszczówki”, a rozpoczyna budowa kanalizacji sanitarnej.