Aktualności

DJI_0006
Od 1 września zmienią się w naszym mieście stawki za ciepło i ciepłą wodę dostarczane do mieszkań przez Elektorciełownię Piotrków. Dlaczego i co wpływa na stawki? Wyjaśniamy poniżej.
DSC_7478
O trzy kolejne działki rozszerzyła się Piotrkowska Strefa Aktywności Gospodarczej. To efekt podjęcia jednej z uchwał podczas dzisiejszych obrad sesji Rady Miasta.
DSC_7466
Od dziś aż do 2 września Miejski Zakład Komunikacyjny będzie testował na swoich liniach autobus elektryczny. W Piotrkowie tego typu pojazd wykorzystywany jest do przewozu mieszkańców po raz pierwszy w historii.
plakat AED1
Piotrków Trybunalski jest kolejnym miastem, do którego zawita ogólnopolska kampania „Bezpieczna Autostrada". Piknik rodzinny odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia.
fbf1556e94954b02b2864dbb23dbbd09
Blisko dwugodzinnego koncertu zespołu Metius można było wysłuchać w sobotni wieczór w ramach cyklu "Trybunalskie granie". Licznie zgromadzona publiczność usłyszała covery zarówno polskich, jak i zagranicznych hitów.
IMG_20210822_174922
Piotrkowianie tłumnie wzięli udział w festynie sportowo-rekracyjnym zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w minioną sobotę. Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji.
DSC_0915
Blisko 2 lata temu plac Niepodległości przeszedł diametralną zmianę, dzięki której dziś jest to miejsce pełne zieleni i kolorowych krzewów oraz kwiatów. Choć kiedy miasto prowadziło inwestycję to nie brakowało głosów krytycznych.
sesja komunikat szablon
W środę (25 sierpnia) w Urzędzie Miasta odbędzie się 41. Sesja Rady Miasta. Ze względu na panujący stan epidemii obrady nadal są organizowane w trybie korespondencyjnym.
DSC_7271
"Sztukmistrzowie o Piotrkowie, czyli historie w kuli zamknięte" to tytuł spektaklu, jaki w piątkowy wieczór wystawiono na deskach amfiteatru miejskiego. To pierwsza z wielu propozycji kulturalno-rozrywkowych przygotowana przez miasto na weekend.
DSC_5379
Koncert na Starówce, spektakl w amfiteatrze miejskim, festyn sportowo-rekreacyjny na "Concordii" oraz piknik rodzinny w MOK - to wydarzenia kulturalno-rozrywkowe, jakie miasto przygotowało na nadchodzący weekend. Zapraszamy do wspólnej zabawy.