Dzisiaj: Piątek 01 maja 2026

Majówka w Piotrkowie Trybunalskim. Sprawdź, gdzie spędzić weekend!

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 9 =
Link
2 + 9 =
Majówka na sportowo, koncertowo i uroczyście – sprawdźcie, jak spędzić trzy dni majówki w Piotrkowie Trybunalskim i okolicy.



Majówka na sportowo – przyjdź zagrać w tenisa i popływać
 

W weekend majowy czynne będą korty tenisowe przy ul. Żeromskiego 22 (park miejski) i przy Belzackiej, a także miejska pływalnia. Poniżej szczegółowy harmonogram. 

Korty w parku miejskim
01.05 - godziny 9-21
02.05 - 9-21
03.05 - nieczynne

Kryte pływalnie w majówkę

Kryta Pływalnia ul. Belzacka 106
1 maja - czynne w godzinach 10-18, ostatnie wejście 16:45,
2 maja - czynne w godzinach 6-22 ostatnie wejście 20:45,
3 maja - czynne w godzinach 10-18, ostatnie wejście 16:45.

Kryta Pływalnia przy ul. Próchnika 8/12
1-3 maja pływalnia nieczynna

Korty Belzacka w majówkę
1 maja - nieczynne
2 maja - w godzinach 9 -20
3 maja - w godzinach 12-20

Koncert w muzeum

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na koncert z okazji obchodów 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Koncert zagra Dziecięcy Zespół Koraliki z Czarnocina.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Niedziela, 3 maja, godz. 17
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Pl. Zamkowy 4

Muzeum otwarte w majówkę – poznaj historię miasta

Muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w godzinach 9–17. To doskonała okazja, by odwiedzić historyczne wnętrza Zamku Królewskiego, odkryć fascynujące wystawy i spędzić czas w wyjątkowej atmosferze naszego miasta. Zapraszamy mieszkańców i turystów – przyjdźcie z rodziną, znajomymi i odkryjcie historię Piotrkowa na nowo! 

Uroczyste obchody 3 maja w Piotrkowie

Oficjalne uroczystości zainauguruje o godzinie 10 msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej (ul. Słowackiego 2). Tuż po nabożeństwie uczestnicy przejdą pod tablicę upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, znajdującą się na północnej ścianie klasztoru oo. Bernardynów. W tym symbolicznym miejscu okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent, Juliusz Wiernicki, a następnie delegacje złożą wiązanki kwiatów.

Bezpieczna majówka z Radą Osiedla Wierzeje

Rada osiedla zaprasza na piknik osiedlowy, który odbędzie się 2 maja nad jeziorem Bugaj. W programie m.in. wieczorne ognisko, znakowanie rowerów i atrakcje dla najmłodszych. 

ODA czynna w sobotę

Aktualne wystawy w galeriach Ośrodka Działań Artystycznych możecie oglądać w sobotę (2 maja, w godzinach 12-18):
– galeria przy ul. Sieradzkiej 8
„Obecność nieobecna” - ekspozycja poświęcona twórczości fotograficznej śp. Dariusza Ratajczyka
,,HORTNESJA. Szklane dziedzictwo Piotrkowa" - wystawa szkła użytkowego i artystycznego

– galeria przy ul. Dąbrowskiego 5
,,… as the dust is settling" - grafika i grafika eksperymentalna Marka Sibinskiego.

Majówka w plenerze – gdzie na majówkę za Piotrków 

Rowerowa majówka – polecamy trasy wokół Piotrkowa
Szlak rowerowy wokół Zalewu Sulejowskiego – łatwa trasa z pięknymi widokami z Barkowic lub Karolinowa.
Piotrków – Sulejów – Opactwo Cystersów – około 20 km w jedną stronę. Wyjątkowe połączenie natury i historii.

Zwiedzaj historyczne miejsca w mieście
Stare Miasto w Piotrkowie – piękny rynek, zabytkowe kamienice, zamek królewski Zygmunta Starego, mury miejskie.
Klasztor oo. Bernardynów – klimatyczne miejsca z historią sięgającą XVI w.
Park im. ks. Józefa Poniatowskiego – zielone serce miasta, idealne na spokojny spacer.
← powrót